BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministerijoje atidaryta ypatingų poreikių vaikų tapybos darbų paroda „Angelų sodai“

Data

2022 09 16

Įvertinimas
0
DSC_0672 (1).jpg

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Ovaliojoje salėje atidaryta paroda „Angelų sodai“. Joje pristatomi Valdo Kančausko vadovaujamų jaunųjų menininkų vektoriniu būdu nutapyti paveikslai, kuriuos sukūrė mokiniai iš Kelmės „Kražantės“ progimnazijos ir „Aukuro“ pagrindinės bei Vilniaus  „Šilo“ mokyklų. Dalis darbų integruoti: bendrai tapyti ypatingų vaikų ir vaikų iš pagrindinio ugdymo mokyklų.

Vektorinė (kompiuterinė) tapyba – unikali tapymo technika, leidžianti ypatingų poreikių vaikams naudoti kompiuterines technologijas autentiškiems piešiniams kurti. Šia technika nutapyti jaunųjų menininkų darbai jau spėjo apkeliauti tiek Lietuvą, tiek pasaulį: eksponuoti JAV, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Ekvadore, Vokietijoje.

Parodą inicijavęs VšĮ „Angelų sodai“ įkūrėjas ir vadovas, vektorinės tapybos ir fotografijos pagrindų neformalaus vaikų švietimo būrelio vadovas, socialinių projektų autorius V. Kančauskas siekia ugdyti ypatingų poreikių mokinių kūrybiškumą ir keisti visuomenės nuostatas apie šiuos vaikus.

„Nuostabūs vaikų paveikslai rodo, kad visi esame skirtingi, bet kiekvienas svarbus ir vertingas. Ši paroda skleidžia stiprią žinią apie įtraukties būtinybę. Pažindami ir priimdami vienas kitą, mokydamiesi vienas iš kito naikiname stigmas, mažiname nepagrįstas baimes, išsklaidome nesusipratimus“, – atidarant parodą kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Paroda ministerijoje veiks iki rugsėjo 30 d. Norinčius apžiūrėti parodą kviečiame iš anksto registruotis el. paštu
[email protected].