BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministerijoje vyko susitikimas su profesinių sąjungų atstovais

Data

2020 12 23

Įvertinimas
0
Ovalioji.jpg

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vykusiame pasitarime su švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų vadovais buvo numatytos tolimesnės švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties nuostatų įgyvendinimo perspektyvos.

Artimiausias uždavinys – sutarti dėl švietimo pagalbos darbuotojų darbo sąlygų gerinimo 2021 m. Priimtame valstybės biudžete numatyta papildomų lėšų šių specialistų darbo užmokesčiui didinti, naujoms pareigybės steigti nuo ateinančių rugsėjo 1 d.

Sutarta, kad bus sudaryta bendra darbo grupė. Į ją įeitų visų Lietuvos švietimo profesinių sąjungų atstovai. Darbo grupė apibrėžtų konkrečius darbo užmokesčio didinimo principus, kitas darbo sąlygų gerinimo galimybes. 

Nuo rugsėjo planuojama įsteigti iki 760 švietimo pagalbos specialistų pareigybių. Švietimo pagalbos specialistų darbo apmokėjimui didinti ir papildomoms pareigybėms įsteigti valstybės biudžete numatyta 10,1 mln. Eur.

Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį yra pasirašiusios Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, Švietimo ir mokslo profesinė sąjunga „Solidarumas“, Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas ir Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“. Su Lietuvos švietimo darbuotojų profesine sąjunga derybas dėl sutarties numatoma tęsti. 


Komunikacijos skyrius
El.p. [email protected]