BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministerijoje vyko susitikimas su vyresnio amžiaus žmones vienijančių nevyriausybinių organizacijų atstovais

Data

2022 05 25

Įvertinimas
0
2.JPG

Gegužės 24 d. švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė susitiko su vyresnio amžiaus asmenis vienijančių nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Susitikimo tikslas – aptarti, kaip ministerija gali prisidėti formuojant ir įgyvendinant aktyvaus senėjimo ir vyresnio amžiaus asmenų socialinės įtraukties politiką, pristatyti ŠMSM planus dėl vyresnio amžiaus asmenų mokymosi visą gyvenimą, jų kompetencijų ugdymo.

Ministerijoje vykusiame susitikime dalyvavo Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos prezidentė Zita Žebrauskienė ir vykdantysis direktorius Gediminas Dalinkevičius, Lietuvos EURAG (Europos pagyvenusių žmonių federacijos) prezidentas Povilas Butkus, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos pirmininkas Pranas Ulozas, Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos vadovas Kęstutis Makaravičius, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovė, KTU E. mokymosi technologijų centro Mokymų ir projektų skyriaus vadovė doc. dr. Danguolė Rutkauskienė. Per nuotolį susitikime dalyvavo Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ pirmininkas Kajatonas Šliogeris.

Susitikimo dalyviai diskutavo apie mokymo formas ir metodus, kurie vyresnio amžiaus asmenims labiausiai padėtų nuolat tobulėti ar tobulinti kompetencijas. Aptartos ir bendradarbiavimo su vyresnio amžiaus asmenis atstovaujančiomis organizacijomis ir kitais socialiniais partneriais galimybės, šių organizacijų įsitraukimo svarba ir nauda organizuojant mokymosi visą gyvenimą procesą.

Praėjusių metų spalį Švietimo, mokslo ir sporto, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos ir Kultūros ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacija bei 6 senjorus vienijančios nevyriausybinės organizacijos pasirašė susitarimą. Juo siekiama senjorams sudaryti kuo palankesnes sąlygas gyventi visavertį asmeninį, visuomeninį, profesinį ir kultūrinį gyvenimą, įtraukti senjorus į su jais susijusių sprendimų priėmimą.

Vyriausybės programoje ir ŠMSM dokumentuose numatyta sukurti priemones siekiant padidinti mažiau mokytis linkusių visuomenės grupių, tarp jų ir senjorų, įsitraukimą į formaliojo ir neformaliojo švietimo programas.