BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministerijos kancleris lankėsi Dublino Saleziečių koledže, kuriame mokosi ir lietuviai

Data

2013 05 02

Įvertinimas
0
2013-05-02.1.JPG

Gegužės 2 d. Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis, kartu su švietimo ir mokslo ministru viešintis Airijoje, apsilankė Dublino priemiestyje Selbridže (Celbridge) esančiame Saleziečių koledže, kuriame mokosi 12 lietuvių. Airiškoje mokykloje svečias pagerbtas ir lietuvišku užrašu „Salesian koledžas pasitinka mūsų lankytojus, atvykusius iš Lietuvos“.

D. Numgaudis, kalbėdamas su mokiniais, ragino nepamiršti lietuvių kalbos, kvietė dažniau apsilankyti Lietuvoje, atvykti į tėvynę studijuoti.

Per susitikimą mokyklos vadovai ir lietuviai mokiniai domėjosi artėjančiu Lietuvos pirmininkavimu ES Tarybai, pirmininkavimo prioritetais. Direktoriaus pavaduotojas mokymo reikalams Dominicas McEnvoy supažindino su Airijos švietimo sistema ir savo mokykla. Per viešnagę aptartos galimybės tobulinti lietuvių kalbos žinias.

Saleziečių koledžas yra vidurinė berniukų mokykla, į kurią priimami vaikai, baigę šešerių metų pradinę mokyklą. Kaip sako Airijos lietuvių bendruomenės vadovas Arūnas Teišerskis, Selbridžas nėra labai gausiai lietuvių gyvenamas rajonas. Tačiau šioje mokykloje lietuviai sulaukia nemažai dėmesio. Čia lietuvių bendruomenė dažnai rengia Airijos lituanistinių mokyklų mokytojų susitikimus, seminarus. Anksčiau šis berniukų koledžas samdė lietuvių kalbos mokytoją, kad mokiniai galėtų rengtis lietuvių kalbos egzaminui: Airija yra vienintelė ES valstybė, kurioje vietinėje baigiamųjų egzaminų sistemoje galima laikyti ES valstybinės kalbos egzaminą, taip pat ir lietuvių. Nors Airijos mokyklose lietuvių, kaip ir kitų ES kalbų, nėra mokoma, tačiau, jei mokykla turi papildomų lėšų, gali vaikams samdyti atitinkamos kalbos mokytoją. Šiais metais vien neformalioje Dublino „4 vėjų mokykloje“ lietuvių kalbos egzaminą planuoja laikyti 19 abiturientų.

Airijos lietuvių bendruomenės vadovo teigimu, Airijoje lietuviai sudaro apie 2–3 % (80–100 tūkst.) visų šios šalies gyventojų.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1253
El. p. [email protected]