BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministras A. Monkevičius: geriausius sprendimus galima priimti ne „iš viršaus“, o įtraukiant visą bendruomenę

Data

2019 02 05

Įvertinimas
0
suprof1.JPG

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius šiandien susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) tarybos nariais. Susitikime sutarta glaudžiai bendradarbiauti ieškant geriausių sprendimų bendriems iššūkiams įveikti.

Susitikimo metu diskutuota priėmimo į aukštąsias mokyklas, aukštųjų mokyklų valdymo ir tinklo konsolidavimo, pedagogų rengimo, dėstytojų ir kitų darbuotojų darbo sąlygų, studijų finansavimo ir kitais aktualiais aukštojo mokslo klausimais.

Ministras A. Monkevičius pabrėžė, kad į sprendimų priėmimą reikia įtraukti visas suinteresuotas šalis. „Švietimo sektorius yra didžiulis. Priimant sprendimus jame svarbu pasitelkti visas interesų grupes, nenuleisti idėjų ir sprendimų iš viršaus. Kokybiniai pokyčiai įmanomi tik tada, kai yra bendras susitarimas dėl bendrų veiksmų. Sieksiu, kad nuo pat pradžių visos interesų grupės būtų įtrauktos į sprendimų priėmimą matant bendrą valstybės interesą ir strateginę perspektyvą“, – sakė ministras.

„Labai šaunu, kad ministras numato gilesnį bendradarbiavimą, kad visais sprendimų priėmimo klausimais tartis bus kviečiami partneriai – profesinės sąjungos. Kiekvienos aukštosios mokyklos specifika yra atskira, ir sprendimų gali būti labai įvairių – tariantis jų galima rasti žymiau daugiau. Jeigu dirbantys žmonės konkrečiose situacijose galės įsijungti teikti siūlymus, tuomet problemų ir konfliktų bus žymiai mažiau. Mums tokia pozicija labai priimtina, tikimės, kad ji bus realizuojama ir toliau“, – po susitikimo pabrėžė Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkė Asta Lapinskienė.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas [email protected]
Tel. +370 5 219 1173