BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministras A. Monkevičius telkia konstruktyviam darbui

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius kreipėsi į visas suinteresuotas pedagogų bendruomenės grupes prašydamas energiją ir gebėjimus nukreipti kūrimo procesams. Pastaruoju metu pasirodė informacijos, skatinančios mokytojus piketuoti. Švietimo ir mokslo ministerija supranta šią akciją inicijuojančios profesinės sąjungos misiją rūpintis mokytojais, bet laikosi nuomonės, kad tai galima daryti kur kas konstruktyviau. Pedagogų atlyginimai didėja

Pabrėžtina, kad švietimo darbuotojų profesinė sąjunga prabyla apie pedagogų skurdinimą tuomet, kai įvedus moksleivių krepšelį pirmą kartą per nepriklausomybės laikotarpį mokytojų atlyginimai pradėti mokėti laiku.

Profesinė sąjunga ima reikalauti didinti pedagogų atlyginimus, kai Vyriausybė paskelbia, jog nuo kitų metų bus didinami mokytojų atlyginimai ir tam biudžete numato 80 mln. Lt. Didinant mokytojų atlyginimus žymiai išaugs moksleivio krepšelis – iki 1703 Lt. Kaip ir iki šiol didžiąją krepšelio dalį sudarys lėšos mokytojų atlyginimams.

Aukštųjų mokyklų dėstytojų atlyginimai išaugo jau šiais metais – nuo rugsėjo 1 d. dėstytojai gauna 20 proc. didesnį atlygį.

Etatinis apmokėjimas: didesni atlyginimai, užtikrintas socialinis saugumas

Švietimo ir mokslo ministerija ne kartą yra kalbėjusi su profesinės sąjungos atstovais dėl rengiamų etatinio darbo apmokėjimo tvarkos projektų. Juos rengiant dalyvavo tiek mokytojų, tiek visų pedagogų profesinių sąjungų vadovai.

Artimiausiu laiku Seime bus svarstomas švietimo ir mokslo ministro A. Monkevičiaus siūlymas pradėti įvesti mokytojų etatinio darbo apmokėjimo tvarką nuo kitų metų rugsėjo 1 d., tam skiriant reikiamas lėšas. Pirmas žingsnis būtų žengtas apmokant visus mokytojo darbus, už kuriuos nebuvo atlyginama anksčiau - auklėtinių tėvų lankymą, moksleivių lydėjimą į ekskursijas, budėjimą renginiuose, dalyvavimą posėdžiuose ir pan.

„Etatinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarka kartu yra ir mokytojų darbo užmokesčio didinimo programa. Pagrindiniai jos principai – apmokėti už visus mokytojų dirbamus darbus, padidinti atlyginimą, garantuoti mokytojų socialinį saugumą“, - sakė A. Monkevičius.
Pasak ministro, etatinis darbo apmokėjimas ne tik nemažintų mokytojų darbo vietų, bet ir padidintų jų skaičių. Darbo krūvis turėtų išsitekti iki 36 val. per savaitę. Į šias valandas įeitų ir rengimasis pamokoms, kvalifikacijos tobulinimas, dalyvavimas posėdžiuose ir pan.

Prašome teikti pasiūlymus

Visa informacija apie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarką ir jos projektai yra skelbiami Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje www.smm.lt Rengėjai laukia nuomonių, pastabų, pasiūlymų ir įsipareigoja apibendrinti siūlymus ir reikiamus dokumentus priimti likus ne mažiau kaip 6 mėn. iki jų įsigaliojimo datos.