BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministras D. Pavalkis pasveikino Tarptautinio mokomojo Europos Parlamento dalyvius

Data

2013 12 02

Įvertinimas
0
mokiniu parlamentras 7.jpg

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasveikino šiandien Seime prasidėjusios Tarptautinio mokomojo Europos Parlamento sesijos dalyvius. Į šį renginį, susijusį su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai, susirinko apie 150 jaunuolių iš 23 šalių.

Pasak ministro, sudėtingoje Lietuvos istorijoje sąvokos „Europa“ ir „parlamentas“ visuomet turėjo išskirtinę reikšmę. „Europa“ asocijavosi su civilizacija, pažanga, gerove, o „parlamentas“ – su demokratija, piliečių teisėmis, mažumos nuomonės gerbimu, t. y. tuo, ko XX a. Rytų Europos šalys mažai patyrė.  

D. Pavalkis taip pat pasveikino Ukrainos mokinių rašinių konkurso „Aš – europietis“ nugalėtojus, atvykusius į šią sesiją.

„Neabejoju, kad šie jaunuoliai netrukus turės galimybę lemti savo šalies ateitį, – sakė D. Pavalkis. – Turime aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime, mokėti išgirsti kitas nuomones, išsiugdyti kompromiso jausmą. Tik tokiu būdu galėsime keisti pasaulį“.

Ministras taip pat paragino jaunuosius europiečius pamodeliuoti, pasvarstyti apie būsimąjį Europos Parlamentą – koks jis bus po artėjančių rinkimų.

Tarptautinės sesijos dalyviai, vyresniųjų klasių moksleiviai, Vilniuje svarstys svarbius Lietuvai ir visai Europai viešojo gyvenimo klausimus: jaunimo nedarbo mažinimo, saugaus interneto, Europos Sąjungos veiksmų kariniuose tarptautiniuose konfliktuose, skalūnų dujų, tautinių mažumų ir kitus. Jie rengs rezoliucijas ir balsuos.

Mokiniai susitiks su Seimo ir Europos Parlamento nariais, lankysis Mykolo Romerio universitete, Švietimo ir mokslo ir kitose ministerijose, Europos informacijos centre, numatyta išvyka į Druskininkus.

Tarptautinis projektas Mokomasis Europos Parlamentas Europos Sąjungos šalyse vykdomas nuo 1989 metų. Projekto tikslas – suteikti Lietuvos jaunimui žinių apie Europos Sąjungos institucijas, politiką bei sprendimų priėmimo tvarką, Europos integracijos procesus, ugdyti jaunuolių savimonę ne tik kaip Lietuvos, bet ir kaip ES piliečių.

Lietuvoje Mokomasis Europos Parlamentas pradėtas rengti nuo 2003 metų.

Per dešimtmetį Parlamento veikloje dalyvavo daugiau nei 5000 jaunuolių, 500 mokytojų. Taip pat susiformavo ir neformalus bendruomenės tinklas, kurio nariai jau veikia ir viešajame gyvenime: teikia pozicijas-rezoliucijas Vyriausybei ar ministerijoms, dalyvauja diskusijose, patys inicijuoja įvairią veiklą ir kt.

Mokomojo parlamento sesija tęsis visą savaitę iki gruodžio 6 dienos.

Sesijos programą ir išsamesnę informaciją galima rasti Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens svetainėje www.eu2013.lrs.ltrenginiui skirtame puslapyje.

Sesijos plenariniai posėdžiai, kurie vyksta Kovo 11-osios Akto salėje (Seimo I rūmai) tiesiogiai transliuojama Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai parlamentinio matmens interneto svetainėje.

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. paštas [email protected]