BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministras Remigijus Motuzas susitiko su studentų lyderiais

Data

2005 01 01

Įvertinimas
0

Tarptautinės studentų dienos proga švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas studentų lyderius, sporto varžybų laimėtojus, meno ir kultūros srityse pasižymėjusius studentus pakvietė šventinių pusryčių. „Tarptautinės studentų dienos proga linkiu išlikti aktyviais, energingais, pilnais idėjų ir sumanymų. Linkiu išlikti piliečiais – su nuolatiniu siekiu keistis ir keisti,“ – sveikindamas studentus linki švietimo ir mokslo ministras Remigijus Motuzas.

Pasak ministro R. Motuzo, lapkričio 17 d. jau daugiau nei 60 m. visam pasauliui simbolizuoja pilietiškos, sąmoningos, aktyviausios visuomenės dalies – studentijos šventę. Ši diena simbolizuoja ir jaunosios kartos teisę į nuomonę, poziciją, idealizmą, tačiau tai kartu ir prisiimamos atsakomybės už savo poelgius simbolis.

Ministras Remigijus Motuzo priminė, kad studentų kasdienis gyvenimas visada buvo vienu svarbiausių ir nuolatiniu ministerijos rūpesčiu, todėl jau kitais metais Švietimo ir mokslo ministerija pradės ilgalaikę bendrabučių renovacijos programą. Šiai programai numatoma skirti 60 mln. litų, už juos bus renovuota 75 studentų bendrabučiai. Jau kitais metais šiai programai bus skiriama 7 mln. litų. Studentų stipendijoms numatyta skirti 100 mln. litų, tai 5 mln. Lt daugiau lyginant su 2005 m.
Švietimo ir mokslo ministerija 2006 m. taip pat numato ir toliau skatinti jaunimo mokslinės, kūrybinės bei sportinės veiklos iniciatyvas. Kitiems metams šiam tikslui numatoma skirti daugiau nei 800 tūkst. litų. Šios lėšos, dalyvaujant studentų sąjungų atstovams, konkurso būdu padalinamos nacionalinių studentų sąjungų, aukštųjų mokyklų studentų atstovybių, studentų meno ir sporto kolektyvų projektams ir renginiams.

Lietuvoje veikia 49 aukštosios mokyklos – 21 universitetas ir 28 kolegijos. Iš viso jose mokosi 180 tūkst. studentų.


Informacijos ir ryšių su visuomene sektoriaus
vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. 274 31 85