BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministrė J. Šiugždinienė susitiko su sukaktis pažyminčių lietuviškų ministerijos gimnazijų Šalčininkų rajone vadovais

Data

2022 10 21

Įvertinimas
0
DSC_0791.JPG

Spalio pabaigoje dvi Šalčininkų rajone įsikūrusios Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pavaldžios lietuviškos gimnazijos mini svarbias sukaktis: spalio 28 d. Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazija švęs 25-erių metų sukaktį, o spalio 29 d. Turgelių „Aistuvos“ gimnazija – 30-metį.

Ta proga švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė susitiko su Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktoriumi Vidmantu Žilium ir Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos direktore Aušra Voveriene. Susitikimo tikslas – ne tik pasveikinti gimnazijų vadovus artėjančių švenčių proga, pasidžiaugti jų pasiekimais, bet ir aptarti susikaupusias problemas, pasidalyti rūpesčiais.

Ministerijai pavaldžios mokyklos Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose yra išskirtinės, turi ypatingą misiją – jos užtikrina vaikų ugdymą valstybine kalba, kai tokiu ugdymu nėra suinteresuotos atitinkamos pačios savivaldybės. Todėl ministerija jas palaiko, padeda joms augti ir susitvarkyti su laikmečio iššūkiais.

Šiuo metu siekiama, kad abi gimnazijos, kaip ir kitos ministerijos mokyklos, galėtų dalyvauti „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje – tada jos Šalčininkų krašto vaikams galėtų pasiūlyti dar kokybiškesnį, modernesnį ugdymą ir užtikrinti geriausią ateities startą.

Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos istorija prasidėjo 1992 m., kai buvo įsteigta Turgelių pradinė mokykla. Netrukus ji buvo reorganizuota į pagrindinę, vėliau – ir  į vidurinę mokyklą, o 2015 m. tapo Turgelių „Aistuvos“ gimnazija. Šiuo metu čia teikiamas ikimokyklinis, pradinis, pagrindinis ir vidurinis išsilavinimas. Nuo 2006 m. mokyklai vadovauja Aušra Voverienė.

Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantu Žilius mokyklai vadovauja nuo pat jos įkūrimo – 1997-ųjų. 2005 m. mokyklai suteiktas garbingas gimnazijos vardas. Erdvi ir moderni mokykla Šalčininkų krašto vaikams siūlo puikias galimybes augti ir tobulėti: čia įrengti ne tik šiuolaikiniai kabinetai, bet ir baseinas, dvi sporto salės, kompiuterizuota biblioteka ir kt. Gimnazijos patalpos pritaikytos judėjimo negalią turintiems mokiniams.