BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministrė pareikalavo papildomos analizės prieš skelbiant matematikos rezultatus

Data

2022 07 07

Įvertinimas
0
lietuviu-kalbos-ir-literaturos-brandos-egzaminas-zirmunu-gimnazijoje-575511e30c588.jpg
Nuotr. BNS

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė paprašė atlikti valstybinio matematikos brandos egzamino papildomą vertinimą ir jo rezultatus tvirtinti atlikus papildomą analizę.

„Žinoma, džiugina, kad šiemet geresni yra lietuvių kalbos ir literatūros, geografijos egzaminų rezultatai. Nors rezultatai dar nepaskelbti, žinome, kad matematikos egzamino rezultatai yra blogesni nei pernai, panašūs į 2020 metų rezultatus. Negali būti kompromisų, kai kalbame apie vaikų ateitį lemiančius sprendimus.

Todėl paprašiau papildomos informacijos ir vertinimo, kad būtų  išsiaiškintos priežastys, lemiančios tokius rezultatų svyravimus. Matematikos egzamino rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 d.“, – sako ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Tuo tarpu kitų egzaminų rezultatai pateikė ir teigiamų staigmenų. Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą abiturientai išlaikė geriausiai per paskutinius 8 metus: mažiausiai neišlaikiusiųjų ir didžiausia dalis pasiekusiųjų aukštesnįjį pasiekimų lygmenį.

Geografijos egzaminą abiturientai išlaikė geriausiai lyginant paskutinių 9 metų rezultatus: mažiausiai neišlaikiusiųjų, didžiausia dalis pasiekusiųjų aukštesnįjį pasiekimų lygmenį.

Vokiečių kalbos brandos egzaminą išlaikė visi laikiusieji, šimtukų daugiau nei pernai. Prancūzų kalbos egzaminą išlaikė visi abiturientai, bet šimtukų nėra.

Tačiau biologijos egzamino rezultatai yra šiek tiek prastesni nei įprastai, mažiau abiturientų surinko 100 taškų.