BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministrė pasirengimą brandos egzaminams aptarė su trijų apskričių mokyklų vadovais

Data

2021 03 12

Įvertinimas
0
Kvietimas 2021.03.12.png

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, tęsdama neformalius susitikimus su šalies gimnazijų vadovais, šiandien diskutavo su Klaipėdos, Telšių ir Tauragės apskričių gimnazijų vadovais. 

„Visi išsiilgę sugrįžimo į mokyklas, žinau, kad  su nerimu laukiame abitūros egzaminų, todėl kviečiu atvirai svarstyti klausimus, kurie jums rūpi. Norime iš jūsų išgirsti, kaip sekasi abiturientus rengti egzaminams, kokios jūsų patirtys ir su kokiomis problemomis susiduriate“, - kvietė ministrė.  

Per susitikimą vadovams labiausiai rūpėjo, ar bus galima grįžti į kontaktines konsultacijas laikantis visų saugumo reikalavimų, kadangi ne visiems abiturientams pakanka nuotolinių konsultacijų.

Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos vadovė Vilija Prižgintienė patikino, kad dauguma jų gimnazijos dvyliktokų jaučiasi gana tvirtai, nes nuotolinės konsultacijos vyko visus metus. Kiti neformalaus susitikimo dalyviai prašė kuo greičiau sudaryti galimybę grąžinti abiturientus į kontaktines pamokas. Siūlyta įvertinti galimybę sugrįžti bent toms mokykloms, kurių mokytojai jau yra gavę antrąjį skiepą. Vakcinų gamintojų ir sveikatos specialistų teigimu, jau po pirmojo skiepo susidaro trumpalaikis imunitetas, o paskiepijus antruoju po trijų savaičių susidaro ilgalaikis imunitetas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos prašymu Vyriausybė yra skyrusi 390 tūkst. eurų papildomoms abiturientų konsultacijoms. Kaip informavo ministrė, priklausomai nuo to, kokia bus epidemiologinė situacija, tikimasi, kad bent mokslo metų pabaigoje abiturientai galės  sugrįžti į mokyklas

Kita tema, dominusi susitikimo dalyvius, - mokytojų skiepijimas. Klausta, ar nepritrūks egzaminų vertintojų, ar galima padaryti išimtį ir anksčiau paskiepyti mokytojus, kurie vertins egzaminų užduotis. Išsakytas lūkestis, kad daugėjant vakcinų, iki egzaminų vertinimo bus paskiepyti visi ar bent didžioji dauguma mokytojų.

Kalbėta apie egzaminų užduotis, ypač praktines gamtos mokslų užduotis ir matematikos egzaminą. Diskusijoje dalyvavusi Nacionalinės švietimo agentūros direktoriaus pavaduotoja Asta Ranonytė informavo, kad per egzaminus šiemet nebus užduočių, kurioms atlikti būtų reikėję praktinių užsiėmimų ir eksperimentų. Be to, abiturientai per egzaminus turės ir šiek tiek daugiau laiko, nes 15 minučių pratęstas užduočių atlikimo laikas.

Ministrės patarėja Agnė Andriuškevičienė informavo, kad balandžio pabaigoje bus organizuojamas matematikos žinių patikrinimas abiturientams.  Patikrinimą galės rašyti visi valstybinį matematikos egzaminą laikyti pasirinkusieji abiturientai.  Žinių patikrinimas vyks  elektroniniu būdu, patikrinimo rezultatų ataskaitos mokyklas pasieks per savaitę.

Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimas (PUPP) dešimtokams turėtų vykti balandžio pabaigoje elektroniniu būdu. Specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems mokiniams, taip pat mokiniams, kurie mokosi mokyklose tautinės mažumos kalba, užduotys bus pritaikomos, dešimtokai jas galės atlikti popieriuje, o ne elektroninėje sistemoje. Kovo viduryje numatomas bandomasis PUPP laikymas elektroninėje sistemoje.

Ministrė numačiusi susitikti su visų apskričių mokyklų vadovais. Praėjusį penktadienį nuotoliniu būdu ji bendravo su Šiaulių, Panevėžio ir Utenos apskričių gimnazijų vadovais.

 

Komunikacijos skyrius