BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministrė reiškia užuojautą staiga mirus Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktoriui Algirdui Sakevičiui

Data

2022 06 06

Įvertinimas
5
zvakute.jpg

Birželio 5 dieną mirė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė reiškia užuojautą jo kolegoms, šeimai ir artimiesiems.

„Netekome profesionalaus kolegos, žmogaus, visą savo ilgą profesinį gyvenimą paskyrusiam vaikų neformaliajam švietimui. Jis nuoširdžiai, kantriai, nepailstamai rūpinosi šia sritimi. Jo darbo sritis buvo labai daugiabriaunė, nes Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras aprėpia ir mokinių olimpiadas, ir vaikų stovyklas, ir edukacinius projektus, jaunųjų tyrėjų programas, ir vaikų mėgiamus būrelius. Suprasdamas, kaip tai svarbu ir reikalinga vaikams, visur sugebėjo išlaikyti ir profesionalumą, ir neformaliojo vaikų švietimo veiklų patrauklumą. Nepaisant didelio masto darbų ir atsakomybės, Algirdas Sakevičius visada išliko santūrus ir kuklus žmogus, tikras savo srities profesionalas. Nuoširdi užuojauta šeimai ir artimiesiems“, - sakoma ministrės J. Šiugždinienės užuojautoje.

Algirdas Sakevičius gimė 1954 m. Studijavo Vilniaus valstybiniame pedagoginiame institute, 1977 metais įgijo fizikos mokytojo specialybę. Iš karto po studijų pradėjo dirbti tuometinėje Respublikinėje jaunųjų technikų stotyje, kuri yra dabartinio Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo pirmtakė. Dirbo Kino technikos laboratorijos vedėju, vėliau vadovavo Mokslo ir technikos skyriui, 1983 m. tapo šios įstaigos direktoriumi. 1990 metais, po reorganizacijos, įstaiga buvo pavadinta Respublikiniais moksleivių techninės kūrybos rūmais. A. Sakevičius jiems vadovavo iki 2007 m. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru įstaiga vadinasi nuo 2012 m.

Urna su velionio Algirdo Sakevičiaus palaikais bus pašarvota birželio 7 d. apie 17 val. Trakų laidojimo namuose (Maironio g. 6, Trakai). Šv. Mišios vyks birželio 8 d. 14 val. Trakų Švenčiausiosios Mergelės Marijos apsilankymo bazilikoje.