BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministrė susitiko su Japonijos ambasadoriumi

Data

2022 01 04

Įvertinimas
0
japonija.jpg

Šiandien švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė susitiko su Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Ozaki Tetsu ir aptarė šalių bendradarbiavimą mokslo ir inovacijų srityse.

Lietuva ir Japonija palaiko sėkmingus bendradarbiavimo santykius jau daugiau nei du dešimtmečius.

Beveik visi Lietuvos universitetai yra sudarę dvišalio bendradarbiavimo susitarimus su Japonijos universitetais. Daugiausia tokių susitarimų turi tos aukštosios mokyklos, kuriose vyksta japonistikos ar Azijos regiono studijos – tai Vilniaus universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas. 

Lietuvos aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo ryšiai su Japonija plėtojami ir per programą ERASMUS+. Šios programos pagalba nuo 2015 m. iš Japonijos į šalies aukštąsias mokyklas atvyko 21 studentas ar darbuotojas, o į Japoniją studijuoti ar stažuotis išvyko 26 asmenys. 

2021–2022 m. m. Lietuvos aukštosiose mokyklose laipsnį suteikiančiose studijose studijuoja 19 studentų iš Japonijos. 

Japonijos Vyriausybė sudaro galimybes Lietuvos studentams ir vidurinių mokyklų ar gimnazijų mokytojams kasmet gauti stipendijas studijoms ir stažuotėms Japonijoje. Kasmet siūlomos stipendijų galimybės japonistikos bakalauro studijų studentams, podiplominių studijų studentams, kolegijų technologinių studijų programų studentams metus ar pusantrų tobulinti žinias pasirinktoje srityje. 

Taip pat siūlomos Japonijos Vyriausybės stipendijos pagal mokytojų profesinio tobulinimo programą. Abi šias programas Lietuvoje administruoja Japonijos ambasada.

Sėkmingus bendradarbiavimo ryšius su Japonija palaiko ir mūsų šalies mokslo institucijos: Lietuvos mokslo taryba, 2016 m. pasirašiusi memorandumą dėl bendradarbiavimo su analogiška Japonijos agentūra Japan Society for Promotion of Sciences (JSPS); Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) yra užmezgusi bendradarbiavimo ryšius su Japonijos mokslo ir technologijų agentūra. Europos Komisijos mokslinių tyrimų ir inovacijų programoje „Horizontas 2020“ Lietuva ir Japonija yra partnerės 11-oje projektų. 

Komunikacijos skyrius

El. paštas info@smm.lt