BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ministrė susitiko su sidabrą pasaulio čempionate laimėjusios Lietuvos vyrų 3X3 krepšinio rinktinės nariais

Data

2022 07 15

Įvertinimas
0
ŠMSM
ŠMSM

Šiandien Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė Kaune, Lietuvos krepšinio namuose susitiko su Lietuvos vyrų 3X3 krepšinio rinktinės krepšininkais, pasaulio vyrų trys prieš tris krepšinio čempionate iškovojusiais sidabro medalius.

Ministrė dar kartą pasveikino ir už pergalę asmeniškai padėkojo žaidėjams Gintautui Matuliui, Marijui Užupiui ir fizinio pasirengimo treneriui Algirdui Stukniui. Kiti komandos nariai – Darius Tarvydas, Ignas Vaitkus ir treneris Dainius Novickas susitikime negalėjo dalyvauti.

Pasaulio čempionato pusfinalyje Lietuvos komanda 21:11 sutriuškino pasaulio čempionų titulą gynusius Jungtinių Amerikos Valstybių krepšininkus. Finalines rungtynes prieš Serbiją pralaimėjo 16:21.

Antroji vieta yra aukščiausias lietuvių pasiekimas pasaulio čempionatuose – 2014 m. buvo pasiekta 4-oji vieta.

Trijulių komandos žaidėjai, pelnę medalius pasaulio čempionate, nuo liepos jau gaus solidžias valstybės stipendijas ir socialines garantijas.

Lietuvos vyrų 3x3 krepšinio komanda siekia patekti į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes ir turi puikias galimybes. Šiuo metu FIBA 3x3 rinktinių reitinge pirmauja Serbija, antrąją vietą užima Lietuva, tretieji yra Tokijo olimpinių žaidynių čempionai latviai, ketvirtąją vietą užima Jungtinių Amerikos Valstijų komanda. Visiškai įmanoma, kad lietuviai išlaikys iškovotą aukštą poziciją ir pateks į olimpiadą be atrankos varžybų, jei ne – galės skintis kelią per atrankos varžybas.

Trijulių krepšinis, tapęs olimpine sporto šaka, populiarėja. Jau šiemet startuoja Lietuvos moksleivių 3x3 krepšinio lyga visose amžiaus grupėse. J. Šiugždinienė susitikimo Kaune metu aptarė, ką dar reikėtų padaryti, kad tiek 3x3, tiek įprasto krepšinio varžybose Lietuva užimtų aukštas vietas.