BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Mokytojų atlyginimai augo 1997 ir 2002 m.

Data

2002 01 01

Įvertinimas
0

Šiandien, gruodžio 16 d., Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo pristatytas tyrimas “Mokytojų požiūris į darbą, jo vertinimą ir jo apmokėjimo būklė“. Tyrimu siekta nustatyti, kaip mokytojai vertina savo darbą, kaip, jų požiūriu, jis turėtų būti vertinamas. Atsižvelgdama į pedagogų požiūrį į savo darbą, į jų darbo vertinimo poreikius bei realią jų darbo apmokėjimo būklę, Švietimo ir mokslo ministerija planuoja parengti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo tvarką. Atlyginimas būtų skaičiuojamas ne nuo savaitinio pamokų skaičiaus, bet nuo užimamo etato koeficiento. Alga nemažėtų, netrumpėtų atostogų laikas ir nedidėtų darbo apimtis.

Tyrimu nustatyta, jog mokytojai pritartų etatiniam darbo apmokėjimui tuo atveju, jei jiems realiai nesumažėtų atlyginimas, o ateityje – padidėtų.

Daugumos apklausoje dalyvavusių mokytojų, atlyginimas paskutinį kartą didėjo 1997 m. ir 2002 m. Šie pokyčiai tiesiogiai susiję su teisinio atlyginimo už pedagoginį darbą reglamentavimo kaita, su moksleivių krepšelio įvedimu.

Vertindami perėjimą prie galimo etatinio apmokėjimo, pedagogai pirmenybę atiduoda griežtam darbų reglamentavimui. Trys ketvirtadaliai mokytojų yra įsitikinę, kad darbų, įeisiančių į mokytojo etatą dydį ir kokybę turėtų reguliuoti griežtas valstybės valdžios nustatytas reglamentas. Kuo didesnis mokytojų pedagoginio darbo stažas, tuo labiau jie linkę siekti, kad mokytojo etato darbus turi reguliuoti griežtas valstybės valdžios nustatytas reglamentas. Jaunesni mokytojai, kurie dirba mokykloje iki penkių metų, dažniau pasisako už galimybes etatą reguliuoti kitaip - kad apie darbus, kurie turi įeiti į mokytojo etatą galėtų spręsti patys, mokyklos direktorius ar švietimo skyrius.

Švietimo ir mokslo ministerijos užsakymu tyrimą atliko Socialinių tyrimų instituto Stratifikacijos ir Socialinės ekonomikos skyriai, vadovaujami prof. Arvydo Matulionio.

Apklausta 410 mokytojų iš 10 mokyklų. Numatoma tyrimą tęsti ir kitais metais.

Informacijos ir ryšių su visuomene sektoriaus
vyriausiasis specialistas Edvardas Špokas
tel. 274 31 85