BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Mokytojų atlyginimai – iki švenčių

Data

2002 01 01

Įvertinimas
0

Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius tikisi, kad atlyginimai mokytojams bus išmokėti iki naujų metų. “Valstybė sudarė visas galimybes, kad mokytojai iki švenčių gautų atlyginimus už gruodį”, - sako A. Monkevičius.Mokyklų finansavimo reforma (moksleivio krepšelis) išsprendė vėluojančių atlyginimų problemą. Iki reformos gruodžio mėnesio atlyginimai mokytojams dažniausiai būdavo mokami kitų metų sąskaita. Šiemet - iš šių metų valstybės asignavimų ugdymui.

Moksleivio krepšelis leidžia pilnai įgyvendinti ugdymo planą, nes lėšos skiriamos visoms jame numatytoms valandoms finansuoti, taip pat ir papildomojo ugdymo.

A. Monkevičius dėkoja savivaldybių vadovams už partnerišką bendradarbiavimą ir džiaugiasi, kad dauguma savivaldybių racionaliai naudojosi krepšelio lėšų perskirstymo kitoms švietimo reikmėms galimybe. Vietoj galimų perskirstyti 15 proc. savivaldybės kitoms švietimo reikmėms vidutiniškai perskirstė tik 4,5 proc. lėšų. Tai leido moksleivio krepšelio pinigus panaudoti tiksliai pagal paskirtį.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, tik Šalčininkų rajono savivaldybėje gali kilti problemų dėl mokytojų atlyginimų už gruodį mokėjimo. A. Monkevičiaus prašymu, dar rudenį atlikus savivaldybėje patikrinimą, buvo nustatyta krepšelio lėšų naudojimo pažeidimų.

Principą “pinigai paskui mokinį” įgyvendinantis moksleivio krepšelis įvestas 2002 m. sausio 1 d. Įvedus moksleivio krepšelį, ugdymo reikmėms (taip pat ir mokytojų atlyginimams) papildomai skirta 64 mln. Lt.

Nuo 2003 m. sausio 1 d. moksleivio krepšelis padidės 17 Lt. ir sieks 1 538 Lt per metus.
Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vadovė Nomeda Barauskienė
tel. 274 31 85