BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Numatomos etatinio modelio pataisos: jis turi būti aiškesnis ir paprastesnis

Data

2018 12 11

Įvertinimas
0
etatinis - susit su roku masiuliu.JPG

Mokytojų darbo užmokesčio sistema bus tobulinama, labiau ją apibrėžiant, konkretizuojant, kad ji būtų aiškesnė, paprastesnė ir nepaliktų erdvės plačioms interpretacijoms ją įgyvendinant mokyklose. Tokio sutarimo prieita šiandien Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiame darbo grupės posėdyje, kurią sudaro visų švietimo profesinių sąjungų, mokyklų vadovų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai. Darbo grupei vadovauja Rokas Masiulis, laikinai einantis švietimo ir mokslo ministro pareigas.

„Įvyko pirmas darbo grupės susitikimas, norėjome išgirsti siūlymus, rekomendacijas, ką galima toliau tobulinti, kad modelis būtų aiškesnis, paprastesnis, nekeliantis įtampų. Akivaizdu, kad jis turėtų būti aiškiau apibrėžtas, pageidaujama aiškesnių kriterijų, kaip atlyginti už darbus. Diskusija buvo konstruktyvi, racionali, ketvirtadienį vėl susitiksime“, - po susitikimo sakė R. Masiulis.

Darbo grupės nariai siūlė nacionaliniu lygiu nustatyti kontaktinių ir nekontaktinių valandų skaičių, etato sandarą, kad būtų išvengta galimo mokyklų vadovų subjektyvumo skirstant darbo valandas, taip pat parengti mokytojų darbo apmokėjimą reglamentuojančių teisės aktų paaiškinimus.

Kitas darbo grupės susitikimas vyks ketvirtadienį, gruodžio 13 d. 9 val. Švietimo ir mokslo ministerijoje.

Darbo grupė sudaryta vakar ministro įsakymu, jos tikslas -  rengti siūlymus dėl teisės aktų, reglamentuojančių etatinį mokytojų darbo apmokėjimą, tobulinimo.

 

 

 

 

 

Komunikacijos skyrius

El,[email protected]

Tel. (8 5) 2191235