BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Pagerbti mokslo populiarintojai

Data

2006 01 01

Įvertinimas
0

Šiandien, lapkričio 28 d., švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė apdovanojo Lietuvos mokslo darbuotojus, Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamo konkurso Mokslo populiarinimo darbų konkurso nugalėtojus. Apdovanotieji – geriausi 2005 metų publikuotų mokslo populiarinimo darbų autoriai.„Jeigu mokslininkas nesugeba savo močiutei ar seneliui paaiškinti, kokį mokslinį darbą daro, jis neatlieka pusės savo darbo“, - švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė, apdovanodama nugalėtojus, citavo Europos Komisijos nario, atsakingo už švietimą, mokymą, kultūrą ir daugiakalbystę, Jano Figelio žodžius. Ministrė pasidžiaugė, kad mokslininkai atlieka labai svarbią ir garbingą misiją – supažindindami visuomenę su savo atliekamais darbais, populiarina mokslo darbus.

Dvi pirmosios vietos premijos paskirtos Aušrai Maldeikienei už leidinį „Išmokime skaičiuoti savo pinigus" ir Viliui Stakėnui už leidinį „Šifrų teorijos“ bei šiam leidiniui skirtą internetinį tinklalapį.

Konkurso laimėtojus išrinko švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta atrankos komisija. Konkursui buvo pateikti įvairios tematikos ir apimties darbai - straipsniai, knygos, leidiniai, paskaitos, svetainės internete, CD diskeliai ir kt. Apdovanotųjų darbų autoriai pasirinko visuomenei aktualias temas, jas išsamiai ir populiariai išdėstė, siekdami formuoti vertybines nuostatas.

Mokslo populiarinimo darbų konkursą ministerija organizuoja ketvirti metai. Jo tikslas - įvertinti šalies autorių kūrybinius pasiekimus mokslo populiarinimo darbe, skatinti geriausių mokslo populiarinimo darbų autorius, propaguoti mokslo svarbą, kad visuomenė tinkamai vertintų mokslinę veiklą ir jos rezultatus, veiksmingai pasinaudotų naujausiais mokslo pasiekimais, skatinti mokslinės bendruomenės ir plačiosios visuomenės dialogą.

Be dviejų pirmosios vietos premijų dar skirtos trys antrosios vietos, šešios trečiosios vietos ir keturios paskatinamosios premijos. Iš viso premijoms skirta 25000 Lt.

Išsamesnė informacija: Birutė Mikulskienė, Švietimo ir mokslo ministerijos Mokslo ir technologijų skyriaus vedėja, tel. (8 5) 2663435.

Ryšių su visuomene skyriaus
vyriausioji specialistė
Tel. (8 5) 2743136