BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Pakeista aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo tvarka: bus atsižvelgiama į pandemijos poveikį konkrečiai sporto šakai

Data

2021 01 13

Įvertinimas
0
pexels-vladislav-vasnetsov-2202685.jpg

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pasiūlytiems Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo pakeitimams. 2021 m. skiriant finansavimą sporto šakų federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms bus atsižvelgiama į COVID-19 pandemijos poveikį konkrečiai sporto šakai.

2021 m. skiriant finansavimą aukšto meistriškumo sporto programoms iš valstybės biudžeto lėšų bus vertinami skirtingais laikotarpiais sportininkų pasiekti rezultatai, atsižvelgiant į kiekvienos organizacijos individualią situaciją.

Kadangi dėl COVID-19 pandemijos 2020 m. dalis planuotų pasaulio ir Europos čempionatų neįvyko, buvo nukeltos olimpinės bei paralimpinės žaidynės, šiemet į vertinimo laikotarpį bus įtraukiami sportininkų pasiekimai 2016 m. olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse. Jei 2020 m. tam tikros sporto šakos pasaulio ar Europos čempionatai vyko, bus įskaitomi 2017–2020 m. sportininkų rezultatai. Tais atvejais, jei 2020 m. dėl pandemijos čempionatai buvo atšaukti – įskaitomi 2016–2019 m. rezultatai arba ir 2015 m. pasiekimai, jei atitinkamoje sporto šakoje tarptautinės aukšto meistriškumo sporto varžybos organizuojamos kas 5 metus. Tokiam sporto rezultatų vertinimo pasiūlymui pritarė ir sporto šakų federacijos bei neįgaliųjų sporto organizacijos.

Įprastai finansavimas aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimui iš valstybės biudžeto buvo skiriamas pagal sporto šakų federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų ŠMSM pateiktas paraiškas įvertinus atitinkamos sporto šakos sportininkų ketverių pastarųjų metų pasiekimus aukšto meistriškumo sporto varžybose, sporto šakos masiškumą, gero valdymo įgūdžių praktiką organizacijoje.

Siekiant sporto šakų federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms finansavimą skirti anksčiau, naujajame tvarkos apraše paankstintas aukšto meistriškumo programų pateikimo terminas – nuo šiol organizacijoms programas ministerijai privalu pateikti iki einamųjų metų vasario 13 d. Ministerija sprendimus dėl aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo ar atsisakymo finansuoti privalo priimti ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo nustatyto termino pabaigos.

Pakeistame finansavimo tvarkos apraše taip pat įtvirtinta, jog organizacijos savo programas ŠMSM nuo šiol teikia elektroniniu būdu.

Šiais metais sporto šakų federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijų aukšto meistriškumo sporto programoms numatoma paskirstyti 8 mln. eurų (2020 m. skirta 7 mln. eurų).

 

Komunikacijos skyrius

El. paštas [email protected]

Tel. +370 5 219 1235