BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Pasaulinei mokslo dienai skirti renginiai

Data

2002 01 01

Įvertinimas
0

Rytoj, lapkričio 8 d., vyks renginiai, skirti paminėti Pasaulinę mokslo dieną taikai ir vystymuisi: 10 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Gedimino pr. 3) vyks mokslininkų, valdžios atstovų, politikų, visuomenės veikėjų, žiniasklaidos atstovų susitikimas - apvalusis stalas, kurio metu bus siekiama plačiai aptarti nacionalinius mokslo vystymosi prioritetus, perspektyvas ir tikslus, išsiaiškinti pagrindines kliūtis jų įgyvendinimui, užmegzti tamprius ryšius tarp mokslininkų, politikų ir visuomenės.

12 val. susitikimo dalyviai bus pakviesti į Lietuvos Mokslų Akademijos biblioteką susipažinti su unikaliais pergamentais, rankraščiais, knygomis.

Vienas svarbiausių dienos renginių - ,,atvirų durų dienos” moksleiviams ir visuomenei Lietuvos aukštosiose mokyklose bei mokslo institutuose, kurių metu bus rengiami veiklos, istorijos, vykdomų tyrimų pristatymai, skaitomos paskaitos aktualiomis temomis, organizuojamos ekskursijos.

31-osios UNESCO Generalinės konferencijos sprendimu lapkričio 10- oji paskelbta Pasaulinė mokslo diena taikai ir vystymuisi. Minėdama šią dieną UNESCO siekia atkreipti visuomenės dėmesį į mokslo svarbą šiuolaikiniame pasaulyje ir tuo pačiu mažinti spragą tarp mokslo ir plačiosios visuomenės. Ypatingai akcentuojamas siekis skatinti jaunų žmonių domėjimąsi mokslu: tyrimais, pasiekimais, naujomis galimybėmis.

Mokslas ir technologijos visuomenės akyse negali būti dar vienas mokesčių mokėtojų paramos prašytojas. Atidžiau žvelgiant, studijos, mokslo ir technologijų plėtra yra ekonomikos ir visuomenės gerbūvio varomoji jėga.

Pasaulinės Mokslo Dienos Taikai ir Vystymuisi minėjimui išleistas plakatas, kuris platinamas Lietuvos vidurinėse mokyklose ir didžiuosiuose miestuose.

Daugiau informacijos apie Pasauline mokslo diena taikai ir vystymuisi interneto tinklapiuose: www.mokslas.lt, www.unesco.lt .


Informacijos ir ryšių su visuomene sektoriaus
vyriausiasis specialistas Edvardas Špokas
tel. 74 31 85