BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Paskelbtas naujas kvietimas teikti paraiškas Sporto rėmimo fondui

Data

2019 12 02

Įvertinimas
0
064.jpg

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia 2020 metų kvietimą teikti paraiškas Sporto rėmimo fondui ir gauti finansavimą sporto projektams.

Remiamos sporto kryptys nesikeičia – finansavimą bus galima gauti fizinio aktyvumo veikloms, skatinančioms fizinio aktyvumo plėtrą, sporto renginiams organizuoti ir kvalifikacijai tobulinti, taip pat sporto inventoriui ir įrangai įsigyti, sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui.

Vyriausybei šį rudenį patvirtinus naują Sporto rėmimo fondo tvarką, pasikeitė fondo lėšų paskirstymo proporcijos. Fizinio aktyvumo veikloms, skatinančioms fizinio aktyvumo plėtrą, skiriama 40 proc., sporto inventoriui ir įrangai įsigyti – 20 proc., sporto renginiams organizuoti – 15 proc., kvalifikacijai tobulinti – 5 proc., esamų sporto bazių plėtrai, priežiūrai ir remontui – 20 proc.

10 proc. nuo visų proporcijų dalies skiriama neįgaliųjų sporto plėtrą skatinantiems projektams.  

Atnaujintoje tvarkoje numatoma, kad sporto projektams, apimantiems tęstines sporto veiklas, bus skiriami papildomi balai. Tai aktualu vertinant sporto projektus, apimančius tęstines sporto veiklas, pvz., tokias, kaip „Snaigės žygiai“, jaunučių sporto žaidynės.

Taip pat kvietime detalizuojama, kokie sporto projektai gali pretenduoti į neįgaliųjų sporto plėtrą skatinančių sporto projektų Sporto rėmimo fondo lėšų 10 procentų dalį, akcentuojant tiesioginę pareiškėjų veiklą su negalią turinčiais asmenimis. Per praėjusį konkursą kai kurie pareiškėjai, teikdami neįgaliųjų sporto plėtrą skatinančius projektus, buvo pažymėję, kad jame dalyvauja tik vienas ar keli negalią turintys žmonės.

Sporto rėmimo fondo lėšų skirstymo taisyklės buvo atnaujintos atsižvelgus į 2019 metų konkurso patirtį, sporto organizacijų, valstybės institucijų pasiūlymus ir STT pastabas.

Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamų keturių sporto krypčių sporto projektams, kuriuos administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, numatoma skirti 13,5 mln. eurų. Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) administruojamai sričiai – esamų sporto bazių plėtra, remontas ir priežiūra – 3,4 mln. eurų. 2020 metais Sporto rėmimo fondo biudžetas yra 4 mln. Eur didesnis nei 2019 metais.

Paraiškos iki sausio 7 dienos teikiamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir iki kovo 2 dienos Centrinės projektų valdymo agentūros interneto svetainėse paskelbta tvarka.   

Gruodžio 6–11 dienomis tiems, kas ketina teikti paraiškas, vyks mokymai: gruodžio 6 dieną –  Vilniuje, gruodžio 9 dieną – Kaune, gruodžio 10 dieną – Telšiuose, gruodžio 11 dieną –  Anykščiuose.

Visa informacija apie seminarus-mokymus, registraciją, konsultantus ir kt. paskelbta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos https://smsm.lrv.lt/lt/smm-sportas/sporto-remimo-fondas,

Švietimo mainų paramos fondo https://www.smpf.lt/lt/administruojamos-programos/sporto-programos/,

CPVA https://www.cpva.lt/kvietimai/62/k28 interneto svetainėse.

 

 

 

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1233

El. paštas [email protected]