BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Paskolą studentai galės gauti ir mainų programoms

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Vyriausybė, patikslinusi Valstybės paskolų aukštųjų mokyklų studentams suteikimo, administravimo ir grąžinimo tvarką, sudarė galimybes studentams vykstantiems studijuoti pagal mainų programas gauti valstybės paskolą. Paskolas studentams suteikia ir jas administruoja Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas. Šiais metais studentų paskoloms buvo skirta beveik 18 mln. litų.

Atsižvelgiant į studentų pageidavimus, buvo patikslinta studentų paskolų išmokėjimo tvarka – nuo šiol Fondas, jei turės pakankamai lėšų, galės iš karto išmokėti visą paskolos, skirtos studentui, sumą.
Nutarta taikyti 5 procentų palūkanų dydį, paliekant teisę Vyriausybei jį mažinti. Be to, nustatyti laiku negražintoms paskoloms ar jų dalims 0.04 procento dydžio delspinigiai.
Siekiant sudaryti kuo didesnes galimybes panaudoti paskolą, fondas įsipareigoja lėšas paskolai pervesti į asmeninę paskolos gavėjo sąskaitą per 30 dienų nuo sutarties pasirašymo dienos. Tačiau studentas, gavęs paskolą, įsipareigoja per 30 dienų nuo studijų, kurioms buvo gauta paskola, pabaigos arba nutraukimo informuoti apie tai fondą.

Pakeitimai dėl paskolų išmokėjimo tvarkos padaryti atsižvelgiant į Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo bei studentų siūlymus, siekiant aiškesnės ir paprastesnės paskolų administravimo tvarkos.

Studentų paskola pragyvenimo išlaidoms ar studijoms užsienyje gali būti iki 36 MGL (4500 Lt.) per metus. Ji turi būti pradėta grąžinti praėjus 2 metams nuo studijų baigimo arba nutraukimo ir grąžinta per 15 metų.