BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Patvirtinta Tautinių mažumų švietimo komisija

Data

2020 12 08

Įvertinimas
0
DSC01152.JPG

Laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas Algirdas Monkevičius patvirtino Tautinių mažumų komisiją. Į komisiją konkurso būdu išrinkti mokytojai, dirbantys mokyklose tautinės mažumos kalba, mokyklų vadovai, mokslininkai, savivaldybių švietimo padalinių, nevyriausybinių organizacijų, asociacijų, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, Tautinių mažumų bendrijų tarybos atstovai.

„Sveikinu išrinktus komisijos narius, dėkoju už jūsų pasiryžimą dirbti Lietuvos švietimui ir valstybės pažangai. Laukia svarbus darbas – surasti ir pasiūlyti sprendimus, mažinančius mokinių, kurie priklauso tautinėms mažumoms, pasiekimų atotrūkius, plėstų jų dalyvavimą neformaliojo vaikų švietimo veiklose. Tai labai svarbu visavertės asmenybės ugdymui. Tarptautiniai tyrimai patvirtina neformalaus švietimo svarbą mažinant atotrūkį tarp mokinių pasiekimų“, - sako Algirdas Monkevičius, laikinai einantis švietimo, mokslo ir sporto ministro pareigas. 

Konkursui buvo pateiktos 36 paraiškos, komisija išrinko 23 narius. Kandidatus galėjo siūlyti organizacijos, jie galėjo siūlytis ir patys. Kandidatams keltas nepriekaištingos reputacijos reikalavimas, jie turėjo būti tautinių mažumų formalaus ar neformalaus švietimo bendruomenės nariai, mokslininkai, taip pat darbuotojai, turintys ne mažesnę kaip 2 metų patirtį tautinių mažumų švietimo srityje, tautinių mažumų jaunimo organizacijų, savivaldybių atstovai. Komisijos nariai savo pareigas atliks visuomeniniais pagrindais.

Tautinių mažumų švietimo komisija yra kolegiali ministerijos patariamoji institucija. Pagrindinis šios komisijos darbas – teikti pasiūlymus dėl tautinių mažumų švietimo politikos formavimo ir įgyvendinimo ir atlikti pernai lapkritį Varšuvoje pasirašytos deklaracijos dėl lenkų tautinės mažumos Lietuvoje ir lietuvių tautinės mažumos Lenkijoje švietimo įgyvendinimo plano stebėseną.

 

Į pirmą posėdį, kuris vyks nuotoliniu būdu, komisijos nariai susirinks gruodžio devintosios popietę.

 

 

 

Komunikacijos skyrius

El. p. [email protected]