BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Pernai savivaldybės panaudojo ne visas lėšas vadovėliams pirkti

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Praėjusiais metais savivaldybės nepanaudojo moksleivio krepšelyje numatytų 322 tūkst. Lt vadovėliams pirkti. Tai Švietimo ir mokslo ministerija nustatė išanalizavusi iš savivaldybių gautą informaciją apie moksleivio krepšelio lėšų panaudojimą 2002 m.Iš viso vadovėliams pirkti pernai moksleivio krepšelyje skirta 6, 9 mln. Lt, nupirkta vadovėlių už 6, 6 mln. Lt.

Daugiausia lėšų nepanaudota Tauragės rajone (21, 8 tūkst.Lt), Kauno (34, 5 tūkst. Lt) ir Vilniaus (87, 2 tūkst. Lt) miestuose. Tauragės rajone vieno vaiko vadovėliams pirkti savivaldybė išleido 10, 4 Lt, Kauno mieste – 9,9 Lt, Vilniaus mieste – 9,5 Lt. Tuo tarpu kiekvieno moksleivio krepšelyje 2002 m. buvo skirta po 10, 5 Lt vadovėliams.

Švietimo ir mokslo ministerija mokslo metų pradžioje gauna moksleivių tėvų, ypač iš didžiųjų miestų, skundų, kad reikia pirkti vadovėlius. Tuo tarpu ministerijos skaičiavimais, lėšų vadovėliams turėtų pakakti.

Švietimo ir mokslo ministerija paprašė savivaldybių kuo skubiau pateikti duomenis apie vadovėliams skirtų lėšų panaudojimą 2003 m. ir primena savivaldybėms, kad moksleivio krepšelio lėšos skirtos tik švietimo reikmėms.

Šiemet moksleivio krepšelyje vieno vaiko vadovėliams pirkti skirta po 21 Lt. Iš viso tai sudarė apie 12 mln. Lt.

Švietimo ir mokslo ministerija nėra atsakinga už mokyklų finansų kontrolę. Tačiau reaguodama į faktus apie netinkamai naudojamas moksleivio krepšelio lėšas konkrečiose savivaldybėse ministerija atskirais atvejais prašo atsakingų institucijų atlikti patikrinimus.


Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vadovė Nomeda Barauskienė
tel. 274 31 85