BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Peržiūrimos švietimo pagalbos specialistų darbo ir apmokėjimo sąlygos

Data

2021 02 11

Įvertinimas
0
ELTOS nuotrauka.jpg

Trečiadienį darbą pradėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės sudaryta darbo grupė švietimo pagalbos specialistų darbo ir apmokėjimo sąlygoms tobulinti. Į darbo grupę įtraukti švietimo pagalbos specialistus atstovaujančių asociacijų, profesinių sąjungų atstovai, šios srities ekspertai ir ministerijos darbuotojai. Darbo grupei vadovauja švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Darbo grupė pateiks pasiūlymus dėl švietimo pagalbos specialistų pareiginių algų koeficientų, peržiūrės darbo laiko normas, kitas darbo apmokėjimo sąlygas, funkcijas.

Šiuo metu švietimo pagalbos specialistų darbo apmokėjimo sąlygos yra labai skirtingos: skiriasi jų pareiginės algos koeficientai, darbo laiko normos, kitos darbo apmokėjimo sąlygos. Daugumos švietimo pagalbos specialistų pareiginė alga yra mažesnė už mokytojų (vidutiniškai 7–20 proc.). Siūloma švietimo pagalbos specialistų darbo apmokėjimo sąlygas pakeisti taip, kad jų atlyginimas nebūtų mažesnis negu mokytojų.

Iki kovo 31 d. planuojama parengti siūlymus, kaip atnaujinti teisės aktus, reglamentuojančius švietimo pagalbos specialistų darbo apmokėjimo sąlygas, o iki birželio pabaigos - parengti teisės aktų projektus, nustatančius švietimo pagalbos specialistų funkcijas.

2020 m. birželį Seimas priėmė Švietimo įstatymo pataisas, sudarančias teisines prielaidas iki 2024 m. palaipsniui didinti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų įtrauktį į švietimą: jie galės lankyti artimiausią jo gyvenamoje vietoje esančią bendrąją mokyklą, gerokai išsiplės pagalbos sistema mokyklose, turėtų atsirasti daugiau pagalbos specialistų. Šios Vyriausybės programos vienas iš prioritetinių tikslų - įtraukusis ugdymas kiekvienoje mokykloje, dėmesys ne tik vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, bet ir sugrįžtantiems iš užsienio, ir itin gabiems mokiniams.

Vyriausybė, tobulindama valstybės biudžetą, švietimo pagalbai 2021 m. papildomai numatė 13,8 mln. eurų. Iš jų 3,7 mln. eurų bus skirti papildomoms mokytojų padėjėjų pareigybėms steigti 2021 m., 10,1 mln. eurų – pedagoginių švietimo pagalbos specialistų darbo apmokėjimui didinti ir papildomoms pareigybėms steigti nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.

 

Komunikacijos skyrius

El. paštas [email protected]