BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Prezidentūroje apdovanoti mokinių tarptautinių olimpiadų nugalėtojai

Data

2014 12 10

Įvertinimas
0
prezidentura 2014 2.jpg

Gruodžio 10 dieną Prezidentūroje Prezidentė Dalia Grybauskaitė, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis iškilmingai apdovanojo mokinius, tarptautinių olimpiadų, konkursų nugalėtojus, jų mokytojus, komandų vadovus.

„Dėkoju už šią puikią, kasmet vykstančią šventę – jaunųjų Lietuvos nobelių pasveikinimą. Šiandien visi galime pasidžiaugti mokslo, išminties ir atkaklaus darbo vaisiais. Kai kurie nugalėtojai ir juos ugdantys mokytojai čia dalyvauja nebe pirmą kartą. Džiaugiamės ir didžiuojamės Jumis. Visais, kurie pasiekėte stulbinančių rezultatų. Visais, kurie padėjote tai padaryti“, – sveikindamas mokinius ir jų mokytojus sakė švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis.  

Primindamas, kad prieš kelerius metus geriausio jaunojo Europos Sąjungos mokslininko laurus pelnęs mokinys, dabar jau studentas, studijuoja Lietuvoje, ministras visus jaunuosius talentus paragino likti dirbti Lietuvai ir padėti jai tapti aukštųjų technologijų šalimi.

„Mieli mokiniai, ačiū už jūsų darbštumą, atkaklumą ir kūrybiškumą. Jūs esate puikus įrodymas, kad mūsų mokyklos, parengiančios tarptautinių olimpiadų laimėtojus, yra vietoje gretoje su geriausiomis pasaulio švietimo įstaigomis. Ypač smagu matyti, kad šiame laimėtojų sąraše – ne tiktai didmiesčių, bet ir mažesnių miestelių mokiniai. Įsimintinas šiemet buvo Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkursas, kuriame tauragiškės gimnazistės tapo laureatėmis ir laimėjo specialųjį prizą už darbo originalumą“, – sakė ministras D. Pavalkis.  

2014 metais 86 Lietuvos mokiniai dalyvavo 18-oje tarptautinių renginių, kuriuose iškovojo 4 aukso medalius, 15 sidabro medalių ir 12 bronzos medalių. Iš viso 31 asmeninį medalį, taip pat 3 pirmas, 3 antras vietas ir 1 trečiąją vietą. Lietuvos atstovams skirti ir 2 komandiniai sidabro bei 2 komandiniai bronzos medaliai. 

Lietuvos mokiniai sėkmingai pasirodė Varšuvoje įvykusiame ES jaunųjų mokslininkų konkurse: kaunietis Matas Navickas pelnė trečiąją vietą, o Tauragės „Versmės“ gimnazijos gimnazistės Violeta Kalašinskaitė ir Monika Orlovaitė tapo laureatėmis ir laimėjo specialųjį Europos patentų biuro įsteigtą prizą už darbo originalumą.

Lietuvos atstovės puikiai pasirodė Tarptautinėje geografijos olimpiadoje – Vilniaus licėjaus mokinė Agnė Semėnaitė pelnė aukso medalį, Kauno r. Garliavos J. Lukšos gimnazijos gimnazistė Gabrielė Ivanovaitė – sidabro. Tarptautinėje muzikos olimpiadoje Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinė Gintarė Valionytė laimėjo aukso medalį, šioje olimpiadoje mūsų komandos mokiniai taip pat pelnė du sidabro ir bronzos medalį.

Šiemet Vilniuje pirmą kartą buvo surengta Tarptautinė filosofijos olimpiada, kuri Lietuvos mokiniams taip pat buvo dosni – jos laimėtoju ir aukso medalininku tapo Vilniaus licėjaus abiturientas Lukas Jonuška. Mūsų atstovams taip pat atiteko sidabras ir bronza.

Šiais metais Lietuvos mokiniai pirmą kartą dalyvavo Tarptautinėje istorijos olimpiadoje, kurioje Auridas Litvinas iš Kauno universiteto technologijos gimnazijos laimėjo aukso medalį. Iš šios olimpiados taip pat parvežta bronza.

Lietuvos mokiniai kasmet labai gerų rezultatų pasiekia gamtos mokslų olimpiadose. Graikijoje įvykusioje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje mūsų atstovams atiteko komandiniai sidabro ir bronzos medaliai. Tarptautinėje fizikos olimpiadoje pelnyti keturi sidabro ir vienas bronzos, Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Vietname – trys sidabro ir vienas bronzos. Tarptautinėje astronomijos ir astrofizikos olimpiadoje Lietuvos komanda iškovojo komandinius ir vieną asmeninį bronzos medalį. Iš egzotiškame Balyje įvykusios Tarptautinės biologijos olimpiados mokiniai grįžo su trimis sidabro ir vienu bronzos medaliu. 10-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje pelnytas komandinis sidabro medalis.

Puikių rezultatų pasiekta Pietų Afrikos Respublikoje įvykusioje matematikos olimpiadoje –mokiniams iš Lietuvos atiteko vienas sidabro ir trys bronzos medaliai bei du pagyrimo raštai, o informatikos olimpiadoje Taivane – du bronzos medaliai.

Prizinės vietos pelnytos tarptautinėse lenkų ir rusų kalbų olimpiadose.

Kai kurie mokiniai pasiekia puikių rezultatų ne vienoje tarptautinėje olimpiadoje. Lukas Jonuška ne tik pelnė auksą filosofijos olimpiadoje, bet ir bronzą matematikos olimpiadoje. Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos mokinys Domantas Jadenkus iškovojo bronzos medalius informatikos ir Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadose. Vilniaus licėjaus mokinys Justas Klimavičius taip pat pelnė du apdovanojimus: fizikos olimpiadoje – sidabro medalį, o matematikos – pagyrimo raštą. O Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinys Valentas Brasas buvo apdovanotas komandiniu bronzos medaliu Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje bei komandiniu sidabro medaliu Jaunių gamtos mokslų olimpiadoje.

Mokytojams atpažinti gabius, talentingus mokinius, juos nuosekliai ugdyti padeda „Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro įgyvendinamas projektas „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“.

Parengta pagal Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro informaciją.

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 12 39

El. paštas [email protected]