BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Pristatoma vaikų neformaliojo ugdymo koncepcija

Data

2005 01 01

Įvertinimas
0

Lapkričio 30 d. 11 val. pramogų centre ,,Forum Palace’’ (Konstitucijos pr. 26) konferencijoje „Vaikų neformaliojo ugdymo koncepcija – raktas į laisvą ir sėkmingą asmenybę“ bus pristatytas vaikų neformaliojo ugdymo koncepcijos projektas ir jo alternatyvos. Konferencijoje dalyvaus Socialinės politikos departamento direktorius Rolandas Zuoza, Europos vaikų ir jaunimo laisvalaikio organizatorių asociacijos (EAICY) prezidentas Rene Clarijs šalies švietimo skyrių vadovai, vaikų neformaliojo ugdymo organizacijų bei asociacijų vadovai.

Konferenciją organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija kartu su šalies neformaliojo vaikų švietimo mokyklomis bei asociacijomis.

Neformaliojo švietimo (ugdymo) tikslas – paruošti vaiką (asmenybę) sėkmingam gyvenimui nuolat kintančioje, dinamiškoje visuomenėje, ugdyti įgūdžius, padėsiančius jam atrasti savo vietą darbo rinkoje bei tapti motyvuota ir kūrybiška asmenybe. Taigi neformalusis ugdymas labai reikšmingas visai visuomenei: ir vaikams, ir suaugusiems.
Neformalusis ugdymas (NU) Europos šalyse - Suomijoje, Danijoje, Olandijoje, Prancūzijoje ir kt. – pripažintas įrankis, sprendžiant jaunų žmonių socialinės integracijos, integravimo į darbo rinką, taip pat nusikalstamumo bei narkomanijos prevencijos problemas. Panašaus rezultato laukiama ir Lietuvoje.

Tikimasi, kad dar šiais metais koncepcija bus patvirtinta švietimo ir mokslo ministro įsakymu.
Vaikų neformaliojo ugdymo koncepcijos projektus galima rasti LR Švietimo ir mokslo ministerijos Interneto puslapyje www.smm.lt, skyriuje Teisinė bazė / Dokumentų projektai.