BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Pritarta siūlymui įvesti mokytojų etatinio darbo užmokesčio tvarką

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Vyriausybės strateginio planavimo komitetas pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos pateiktam siūlymui įvesti etatinio mokytojų darbo užmokesčio tvarką ir pavedė ministerijai artimiausiam komiteto posėdžiui pateikti šios tvarkos modelį, numatyti įgyvendinimo pradžią, etapus, lėšų poreikį. Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius ir Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Rolandas Pavilionis siūlė pradėti pereiti prie skaidresnės darbo užmokesčio tvarkos jau nuo kitų metų rugsėjo 1 d., suradus tam reikiamų lėšų. Pradėjus įgyvendinti naują mokytojų užmokesčio tvarką, didėtų pedagogų atlyginimas.

Mokytojų etatinio darbo užmokesčio sistema pagrįsta keturiais pagrindiniais principais: skaidrumu, socialiniu teisingumu, saugumu ir lankstumu.

Atlyginimas priklausytų ne nuo pamokų skaičiaus, o nuo užimamo etato kategorijos. Todėl mokytojams mokslo metų pabaigoje nereikėtų jaudintis dėl būsimo pamokų krūvio. Būtų taikomi vienodi apmokėjimo principai visiems mokytojams už atliekamą tą patį darbą, nepriklausomai nuo mokyklos tipo.

Numatomo etatinio darbo apmokėjimo tikslas – padidinti mokytojų atlygimus ir pagerinti darbo kokybę. Mokytojai gautų atlygį už visus realiai atliekamus darbus, už kuriuos nemokama dabar – auklėtinių tėvų lankymas, moksleivių lydėjimas į ekskursijas, budėjimas renginiuose, dalyvavimas posėdžiuose ir pan. Šiuo metu mokytojui yra apmokama vidutiniškai už 26,4 val. per savaitę.

2002 m. vidutinis pedagogo atlyginimas buvo 1168 Lt. Įvedus etatinį darbo apmokėjimą, atlyginamas pakiltų 36 proc. Naujoji darbo užmokesčio tvarka būtų įvesta per kelerius metus, iki 2007 - 2008 m.
Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vadovė Nomeda Barauskienė
tel. 274 31 85