BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Rengiamas Neformaliojo suaugusiųjų švietimo įstatymas

Data

2013 11 19

Įvertinimas
0
84 mokslas.jpg

Švietimo ir mokslo ministerija, bendradarbiaudama su Seimu, baigia rengti naują Neformaliojo švietimo įstatymą. Visuomenei svarstyti jis bus pateiktas netrukus po Naujųjų metų.

„Andragogus, kitų profesijų žmones, kuriems rūpi suaugusiųjų švietimas, iš anksto kviečiu aktyviai dalyvauti svarstant projektą, – sako švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus. – Dokumente daug dėmesio skiriama suaugusiųjų įgytoms kompetencijoms pripažinti, o tai yra aktualu tiek Lietuvai, tiek Europai“.

Suaugusiųjų švietimo aktualijas šiandien svarsto į Švietimo ir mokslo ministeriją, į konferenciją „Tęstinio suaugusiųjų mokymosi plėtros perspektyva: andragogo profesinė veikla, kvalifikacija ir jos tobulinimas“ gausiai susirinkę Lietuvos andragogai, aukštųjų mokyklų dėstytojai.

Švietimo ir mokslo ministras praėjusį mėnesį patvirtino Andragogo profesinės veiklos aprašą. Tai pirmasis Lietuvoje šios profesijos aprašas, skatinsiantis plėsti mokymosi visą gyvenimą paslaugas, gerinti jų kokybę, didinti besimokančiųjų visą gyvenimą skaičių. Aprašu galima remtis kuriant andragogų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo programas, sudarant andragogo darbo vietos instrukcijas, pareigybių aprašus, reikalavimus viešųjų pirkimų konkursams.

Gerinant situaciją Lietuvoje dar numatoma atkurti Neformaliojo suaugusiųjų švietimo tarybą, dalyvauti tarptautiniame suaugusiųjų švietimo tyrime (PIAAC) ir kt. Suaugusiųjų švietimui taip pat bus skiriama finansinė parama iš ES naujojo finansavimo laikotarpio 2014–2020 m.

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1253

El. p. [email protected]