BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Šalies gimnazistai kviečiami dalyvauti Švedijos ambasados rengiamame rašinių konkurse #GlobalGoals

Data

2018 01 16

Įvertinimas
0
IMG_7931.JPG

Lietuvos ir Švedijos švietimo ministrės šiandien Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje paskelbė kūrybinio konkurso #GlobalGoals pradžią. Šiemet Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, Švedijos ambasada Vilniuje tokiu ypatingu būdu pasveikino Lietuvą ir kviečia jos jaunąją kartą dalyvauti kūrybiniame rašinių konkurse.


Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ir Švedijos vidurinio ugdymo, suaugusiųjų švietimo bei profesinio mokymo ministrė Anna Ekström pakvietė 10-12 klasių šalies mokinius aktyviai jungtis prie konkurso ir taip prisidėti prie Jungtinių Tautų patvirtintų Darnaus vystymosi tikslų bei pateikti savo idėjas jiems įgyvendinti.

„Mokymasis visa gyvenimą. Tai svarbiausi žodžiai švietime. Kokybiškas mokslas yra globalus iššūkis visame pasaulyje. Svarbu, kad kiekvienas jaunas žmogus gautų išsilavinimą, nesustotų mokytis visą gyvenimą ir padėtų kurti tvarią visuomenę. Lietuva ir Švedija yra geros draugės ir kaimynės, todėl, sveikindami jus valstybės atkūrimo 100-mečio proga, kartu su Jungtinėmis Tautomis įteikiame ypatingą dovaną – galimybę dalyvauti šiame konkurse ir kartu skleisti žinias apie tvarią visuomenę ir tokio gyvenimo bei pasaulio siekį. Jus esate pirmoji karta, kuri gali pasiekti globalių tikslų savo žiniomis ir galimybėmis“, - gimnazijoje kalbėjo Švedijos ministrė A. Ekström.
„Globalūs dalykai dažnai atrodo toli nuo mūsų, bet kaip mokate ir sugebate čia, mokykloje, kurti šią savo nuostabią, jaukią bendruomenę ir aplinką, taip galite kurti ir geresnį pasauli. Tikiu, kad ne viena konkurso rašinyje išsakyta idėja gali tapti realybe ir keisti pasaulį. Linkiu drąsių minčių!“, – ragino Lietuvos švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė.
Mokiniai kviečiami pateikti savo idėjas, kaip kiekvienas pasaulio pilietis, kiekvienas miestas ir šalis gali kartu prisidėti prie gražesnės ateities kūrimo: švaresnės gamtos, kokybiško švietimo, lyčių lygybės, skurdo mažinimo, sveikesnės visuomenės.

Trys geriausių rašinių autoriai kovo mėnesį bus apdovanoti nešiojamaisiais kompiuteriais su mobiliuoju internetu. O 20 konkurso rašinių bus įtraukti į specialią knygą.

Rašinius siųsti galima iki 2018 m. vasario 2 d. 12.00 val. el. paštu [email protected].

Šaltiniai įkvėpimui:

http://www.un.org/sustainabledevelopment/sustainable-development-goals/
http://www.globalgoals.org/
http://www.swemfa.se/campaigns/first-generation/

#GlobalGoals kvietimas


Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El. paštas [email protected]