Šiemet buvo renkamas ne tik Metų kalbų mokytojas, kalbų projektas, bet ir Metų kalbų mokinys
Data
2006 01 01
Įvertinimas
Šiandien, lapkričio 21 dieną, 16 val. Vilniaus universiteto Istorijos fakultete (Universiteto g. 7, Vilnius) švietimo ir mokslo viceministrė Virginija Būdienė įteiks Europos pažymėjimus ES Europos pažymėjimo programoje laimėjusio kalbų projekto vadovams ir 2006-ųjų metų kalbų mokytojui. Per renginį pirmą kartą Lietuvoje bus išrinktas Metų kalbų mokinys. Renginyje taip pat dalyvaus užsienio ekspertė iš Ispanijos Begona Moreno. Projektas, Metų kalbos mokytojas ir mokinys renkami visose Europos Sąjungos šalyse Europos Komisijos iniciatyva. Europos pažymėjimas, kurį pasirašė Lietuvos švietimo ir mokslo ministrė bei Europos švietimo komisaras, bus įteiktas Vytauto Didžiojo universiteto kalbų projektui „Linksmai, lengvai ir efektyviai mokykimės pažinti kitas šalis, kalbas ir kultūras“ (koordinatorė doc. dr. Ineta Savickienė). Kitas Europos pažymėjimas atiteks 2006-ųjų metų kalbų mokytojui. Metų kalbų mokytoja šiemet išrinkta Karmėlavos Balio Buračo vidurinės mokyklos anglistė Virginija Kanapinskienė. Šį titulą ji gavo už kalbų mokymosi populiarinimą per neformalųjį ugdymą, kultūrinio pažinimo ir pilietinio ugdymo skatinimą, mokomųjų dalykų ir projektų integraciją, bendruomenės įtraukimą į kalbų mokymąsi.
Antrojoje renginio dalyje, kurią ves italų dainininkas Andre, mūsų šalyje pirmą kartą bus renkamas Metų kalbų mokinys. 2006 metų kalbų mokiniu gali tapti kitakalbis, kuris mokosi ar jau išmoko lietuvių kalbos. Dėl šio titulo varžysis penkiolika užsieniečių. Jie pademonstruos, kaip moka lietuvių kalbą ir pažįsta mūsų kultūrą.
„Globalizacijos sąlygomis labai svarbu visiems piliečiams mokėti kuo daugiau kalbų, kad galėtų pasinaudoti kalbų mokėjimo teikiamais privalumais. Tai itin aktualu ir Lietuvai, stiprinant socialinę sanglaudą su kitomis Europos valstybėmis, užkertant kelią diskriminacijai, socialinei atskirčiai, ugdant toleranciją kitoms kultūroms ir pagarbą žmogaus teisėms. Europos Sąjunga, kurioje šiandien mūsų – europiečių – jau daugiau nei 450 milijonų, yra itin spalvinga. Visi į bendrus Europos namus ateiname su savo kalba, istorija, kultūra, įsitikinimais, supratimu ir noru pažinti vieni kitus. Gebėjimas suprasti kito pasaulėžiūrą, kultūrą ir papročius lengviausiai įgyjamas mokant ir mokantis kalbų”,- sako švietimo ir mokslo viceministrė Virginija Būdienė.
Europos Komisijos koordinuojamos Europos pažymėjimo programos tikslai - įvertinti ir apdovanoti novatoriškus kalbų mokymo ir mokymosi projektus, supažindinti mokytojus, mokinius ir dėstytojus su šiomis iniciatyvomis, skatinti įvairiose kalbų mokymo srityse ir institucijose plačiau taikyti naujus mokymo metodus ir formas. Lietuvoje Europos pažymėjimo programą vykdo Švietimo ir mokslo ministerija, ES Socrates programos koordinavimo paramos fondas bei švietimo ir mokslo ministro patvirtinta ekspertų komisija. Pastaroji, vadovaudamasi Europos ir Lietuvos prioritetais, iš pateiktų projektų ir pasiūlymų išrenka geriausiuosius. Projektų vadovams, mokytojams įteikiamas Europos pažymėjimas bei Švietimo ir mokslo ministerijos prizai. Specialius prizus novatoriškiems ir įdomiems projektams steigia Europos Pažymėjimo programos rėmėjai. Apdovanoti Europos pažymėjimu projektai įrašomi į Europos Komisijos geriausiųjų kalbų projektų duomenų bazę.
Europos pažymėjimo programoje Lietuva buvo pakviesta dalyvauti 2002 metais. Per penkerius metus buvo apdovanota 20 kalbų projektų. Metų kalbų mokytojai Lietuvoje renkami nuo 2005-ųjų. Šį titulą yra pelnę trys Lietuvos pedagogai.
Ryšių su visuomene skyriaus vyresnioji specialistė Alma Vijeikytė
Tel. (8 5) 2743135