BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


ŠMM kviečia dalyvauti profesinio mokymo įstaigų tarybų narių atrankoje

Data

2018 12 19

Įvertinimas
0
ZEN_4148.jpg

Pertvarkant  profesinio mokymo įstaigų valdymą visose profesinio mokymo įstaigose pirmą kartą formuojamos tarybos. Kviečiame asociacijas, vienijančias įvairių verslo šakų atstovus, siūlyti kandidatus dalyvauti atrankoje ir prisidėti prie profesinių mokymo įstaigų valdymo. Dokumentus konkrečiai profesinio mokymo įstaigai galima teikti iki sausio 12 d.

Profesinio mokymo įstaigos taryba – kolegialus jos valdymo organas. Iš 9 jos narių 4 atrenkami iš socialinių partnerių atstovų. Tapti tarybos nariu gali pretenduoti nepriekaištingos reputacijos asmenys, turintys patirties, susijusios su profesiniu mokymu, specialistų rengimu, ir pan. Tarybos nariu negali būti politikai ir politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai. Kitus tarybos narius deleguoja  Švietimo ir mokslo ministerija, regionų plėtros tarybos ir pati profesinio mokymo įstaiga.  

Atrankos į profesinio mokymo įstaigų tarybas paskelbtos Švietimo ir mokslo ministerijos interneto svetainėje adresu https://smsm.lrv.lt/lt/konkursai/atranka-i-profesinio-mokymo-istaigu-tarybas.

2017 m gruodžio mėn. Seimui priėmus profesinį mokymą reglamentuojančias įstatymų pataisų paketą, pradėta įgyvendinti profesinio mokymo sistemos pertvarka. Profesinio mokymo įstatyme nustatyta, kad iki 2019 m. sausio 1 d. visos biudžetinės profesinio mokymo įstaigos turi būti pertvarkomos į viešąsias.

Pertvarkomas ne tik profesinio mokymo įstaigų valdymas, aktyviau įtraukiant verslui atstovaujančius socialinius partnerius, bet ir atnaujinamas mokymo turinys. Pradėti rengti profesiniai standartai, išregistruojamos pasenusios programos. Vien per šį pusmetį išregistruota 1,7 tūkst. nepaklausių profesinio mokymo programų. Pereinama prie šiuolaikinio, lankstaus mokymo turinio – modulinių programų. Tai daroma siekiant, kad profesinis mokymas kuo geriau atlieptų sparčiai besikeičiančius asmenų ir darbo rinkos poreikius.

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1197

El. paštas [email protected]