BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


ŠMM su mokytojų profesinėmis sąjungomis derina susitarimų protokolą

Data

2018 11 26

Įvertinimas
0
RSV_6936-990x557.jpg

Švietimo ir mokslo ministerija parengė ir visoms profesinėms sąjungoms penktadienį išsiuntė susitarimų protokolą, parengtą po lapkričio 21 d. ministerijoje įvykusio susitikimo. Kitas susitikimas su profsąjungomis planuojamas ketvirtadienį, lapkričio 29 dieną.

Praėjusią savaitę įvykusiame švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės ir visų mokytojų profesinių sąjungų vadovų susitikime buvo aptarti pagrindiniai mokytojų siūlymai, kaip tobulinti etatinio modelio įgyvendinimą.

Buvo sutarta padidinti maksimalų valandų, skirtų pasiruošti pamokoms, procentą iki 60, sutarta detaliau apibrėžti, kiek nekontaktinių valandų galima skirti už pasiruošimą pamokoms įvairių dalykų mokytojams, priklausomai nuo to, kokį dalyką ir kokiose klasėse jie moko, nustatyti minimalią ribą.

Taip pat susitarta nustatyti apatinę ribą, kiek gali būti skiriama valandų už vadovavimą klasei. Siūloma, kad tam galėtų būti skiriama ne mažiau kaip 130 valandų per metus. Mokytojo darbo krūvio sandaroje valandos už vadovavimą klasei būtų skiriamos atsižvelgus į klasės komplekto dydį ir mokinių amžiaus tarpsnio sudėtingumą. Sutarta sukonkretinti veiklų mokyklos bendruomenei kriterijus.

Patikslinta, kokiais atvejais pradinių klasių mokytojams turi būti sudaromas pilnas etatas. Siūloma, kad pradinių klasių mokytojams, kurie per metus turi 756 kontaktines valandas, turėtų būti sudaromas visas etatas (1512 val. per metus).

Numatyta tikslinti specialiųjų mokyklų ar klasių ugdymo, mokymo namuose finansavimo rodiklius, taip pat vienam mokiniui nustatytą švietimo pagalbos lėšų sumą ir pagal galimybes visas šias sumas padidinti.

Šie principiniai susitarimai sudėti į susitikimo protokolą.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, šiandien streikas vyksta 70 švietimo įstaigų. Devyniose iš šių mokyklų streikuoja 1–3 pedagogai. Streiką tęsia 63, prisijungė 7, nutraukė – 11.

Lapkričio 27 d. preliminariai planuoja streikuoti 69 švietimo įstaigos. Streiką tęs 68, ketina prisijungti  1, o nutraukti 2 švietimo įstaigos.

 

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 1197

El. p. [email protected]