BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


ŠMSM lankėsi Ukrainos parlamento vicepirmininkė O. Kondratiuk

Data

2022 05 10

Įvertinimas
0
IMG_9169.JPG

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje antradienio popietę lankėsi Ukrainos Aukščiausiosios Rados vicepirmininkė Olena Kondratiuk. Politikė susitiko su ministerijos kancleriu Juliumi Lukošiumi ir aptarė iš Ukrainos pasitraukusių vaikų galimybes mokytis ir integruotis Lietuvoje.

„Mums labai džiugu būti čia, nes esame pas draugus, ir mums svarbu, kad jūs rūpinatės mūsų vaikais“,– sakė O. Kondratiuk.

Susitikimo metu politikė teigė, kad Lietuvoje svarbu sudaryti tinkamas sąlygas ukrainiečių vaikų integracijai. Ji išreiškė lūkestį, kad visi vaikai čia galėtų gauti jiems reikalingą psichologinę pagalbą, taip pat mokytis lietuvių kalbos.

Pažymėta būtinybė vaikus užimti ir vasaros atostogų metu, jiems organizuoti vasaros stovyklas. J. Lukošius patikino, jog tokios stovyklos ukrainiečiams – jau ministerijos planuose, jose numatomas tiek ukrainiečių, tiek lietuvių vienodas dalyvavimas.

„Ukrainos vaikai yra mūsų nuoširdus rūpestis. Jiems Lietuvoje prieinamas toks pat švietimas, kaip ir kiekvienam Lietuvos vaikui, – tiek formalus, tiek neformalus. Suprantame, kad ukrainiečiai čia pasiliks laikinai, bet ne trumpai, todėl norime, kad jie jaustųsi lygiaverčiais bendruomenės nariais, kaip ir visi kiti čia“, – sakė J. Lukošius.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 20 tūkst. iš Ukrainos pasitraukusių vaikų. Apie 10 tūkst. jau mokosi Lietuvos mokyklose. Atvykusiems abiturientams bus sudaromos sąlygos čia laikyti ir valstybinius brandos egzaminus, užtikrinta galimybė dėl vietų šalies aukštosiose mokyklose vienodai konkuruoti su vietiniais.

„Mes stengiamės pasiūlyti ukrainiečiams tinkamas vietas gyventi, dirbti ir mokytis. Norime, kad ukrainiečiai būtų mūsų bendruomenės dalis“, – teigė kancleris.