BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Sporto federacijos stiprins etikos praktiką ir trenerių švietimą

Data

2019 02 26

Įvertinimas
0
dviraciai sportas.JPG

Sporto federacijos daugiau dėmesio skirs etikos klausimams ir trenerių švietimui, siekiant užkardyti nederamą elgesį. Etikos klausimai bus įtraukti į trenerių kvalifikacijos tobulinimo programas, visos sporto federacijos peržiūrės etikos kodeksus ir išsamiai supažindins visus trenerius, kad etikos normos taptų įprasta praktika. Vertinant trenerių kompetencijas privalo būti įtrauktas ir etiško elgesio reikalavimas, ko nebuvo anksčiau. Tai sutarta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vykusiame  ministro Algirdas Monkevičius susitikime su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidente Daina Gudzinevičiūte, Lietuvos dviračių sporto federacijos vadovais.

Ministras prašė griežtinti etikos infrastruktūrą sporto sistemoje ir stiprinti prevencijos sistemą, orientuojantis į pedagoginį trenerių darbo aspektą.

„Kiekvienas treneris turi iš anksto žinoti etikos normas, jo laikytis ir žinoti, kas bus, jei kodeksą sulaužys. Etikos tema sporte opi, kartu turime labai aiškiai apsibrėžti ir kas yra treneris, kokiais principais jis vadovaujasi. Pirmiausia treneris yra ir ugdytojas. Žinoma, labai svarbu sportiniai laimėjimai ir aukščiausi pasiekimai, tačiau nereikia pamiršti, kad treneris yra net tik medalių kalėjas, nes ko vertas medalis, jei jauno žmogaus asmenybė sužalojama? Treneris lyderis turi kurti asmenybes, ne slopinti, gąsdinti, nes tai nedera nei su etika, nei su asmenybės ugdymu“, - sakė ministras Algirdas Monkevičius.

Nors etikos kodeksą turi visos sporto federacijos, kurios finansuojamos iš valstybės biudžeto, tačiau išties stokojama supratimo praktikoje, kas yra pažeidimai, trūksta apie tai kalbančių ekspertų. Pasak Dainos Gudzinevičiūtės, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentės, Lietuva prisijungia prie tarptautinio projekto prieš seksualinį priekabiavimą sporte, nes šis klausimas iškyla ir tarptautiniame kontekste.

Viešumoje pasirodžiusi informacija dėl dviejų trenerių šiuo metu svarstoma Panevėžio miesto savivaldybės, kuri yra įdarbinusi trenerius Vytautą Indreliūną ir Antaną Jakimavičių. Trenerių elgesį nagrinės ir Lietuvos dviračių sporto federacija.

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Komunikacijos skyrius

El. p. [email protected]