BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Studentų bendrabučių renovacija bus tęsiama

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, aplankęs Vilniaus universiteto bendrabučius Saulėtekyje, įsitikino, kad šių metų sprendimas universitetų bendrabučių renovacijai skirti 5 milijonus litų pasitvirtino.
“Studijų kokybė susijusi ne tik su palankia akademine aplinka, bet ir su studentų gyvenimo sąlygomis, laisvalaikiu, todėl bendrabučių renovacijos klausimus sprendžiame ir spręsime lygiagrečiai su auditorijų, bibliotekų atnaujinimo klausimais ”, - sakė A. Monkevičius. Vilniaus universitetas už ministerijos skirtas lėšas pakeis langus penkiuose bendrabučiuose. Taip tikimasi sutaupyti šildymo, elektros išlaidas, o sutaupytas lėšas skirti tolesnei bendrabučių renovacijai.
Tačiau ministras A. Monkevičius pastebėjo, kad vis dėlto daugumoje aukštųjų mokyklų bendrabučių padėtis yra nepatenkinama ir reikia dėl to daryti skubius sprendimus.
Ministras pažymėjo, kad aukštosios mokyklos pačios turėtų ieškoti kelių studentų bendrabučius padaryti ekonomiškesnius, o gyvenimo sąlygas – atitinkančias higienos normas.
„Sveikintinas Vilniaus universiteto kartu su studentais įkurtos viešosios įstaigos bendrabučiams administruoti pavyzdys įrodo, kad sprendimo kelių yra, tereikia jų ieškoti. O į šį procesą įtraukus statybos firmas, studentus, socialinius partnerius atsirastų galimybė ne tik renovuoti, bet ir statyti naujus, modernius bendrabučius, - pabrėžė ministras A. Monkevičius.

2003 m. už Švietimo ir mokslo ministerijos skirtas investicijas tikimasi renovuoti ne mažiau kaip 24-is universitetų bendrabučius. Pagal universitetų pateiktus ir ministerijos patvirtintus renovacijų planus bus atnaujinamos bendrojo naudojimo patalpos, prausyklos, sudėti modernūs langai.Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. (8-5) 274 31 85