BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Susitikimas su profesinėmis sąjungomis

Data

2018 12 03

Įvertinimas
0
3.JPG

Šiandien  ryte Švietimo ir mokslo ministerijoje prie apskrito stalo dar kartą sėdo švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, streikuojančios švietimo profesinės sąjungos atstovai, atvyko teisėsaugos profesinių sąjungų atstovas pasidalinti savo veiklos patirtimi.

„Tikslas visų bendras - atstatyti ugdymo procesą, sudaryti galimybes vaikams lankyti pamokas, ir mokytojai jose mato pagrindinę savo darbo prasmę. Jau pernai, reaguodami į mokytojų situaciją, pasirašėme kolektyvinę šakos sutartį, numatytos papildomos lėšos mokytojų atlyginimams, šiais metais papildomai skirta 17,4 mln. Eur, tai leido pasiekti vidutinį 14 proc. mokytojų atlyginimų augimą. Kitąmet numatyta dar 45 mln. Eur, tai leistų vidutiniškai kilti 9 proc. Taigi per dvejus vidutinis augimas yra 20 proc. Toliau, nuo 2020 m., planuojama pasirašyti ilgalaikę atlyginimų kėlimo programą. Labai tikiuosi, kad pavyks sutarti ir grįžti mokykloms į įprastą darbo ritmą“, - sakė ministrė Jurgita Petrauskienė.

Po lapkričio 29 d. įvykusio posėdžio, kurio metu sutarta dėl etatinio tobulinimo darbų, protokolas išsiųstas derinti visoms švietimo profsąjungoms. Liko nesutarta dėl finansinės reikalavimų dalies: poreikis vieneriems metams siekia beveik 300 mln. Eur. Dėl to bus svarstoma šiandien Vyriausybės posėdyje.