BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gauti

Data

2006 01 01

Įvertinimas
0

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia teikti vaikų literatūros kūrinius, projektus, kritikos darbus ir kt. Vaikų literatūros premijai gauti.
Premija skiriama rašytojams už vaikų literatūros kūrinius. Taip pat kultūros, švietimo darbuotojams už reikšmingiausius darbus populiarinant vaikų literatūrą ir skaitymą, ugdant estetines kultūros, bendražmogiškąsias ir pilietines vertybes, skleidžiant naujas, originalias kūrybos iniciatyvas.

Premiją sudaro 2 dalys: už lietuvių vaikų literatūros kūrinius bei už nuopelnus populiarinant literatūrą bei skaitymą.

Premijos tikslas – skatinti Lietuvos rašytojus kurti vaikams skirtas knygas, įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų bei asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą ir knygų skaitymą.

Premijos dydis – 100 MGL. Iš jų 60 MGL - už nuopelnus vaikų literatūros srityje (už literatūros kūrinį /kūrinius) ir 40 MGL už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje (už projektus, literatūrines-kūrybines akcijas, literatūros kritikos darbus ir kt.). Kartu su premija įteikiamas diplomas.

Kandidatūras premijai gauti turi teisę siūlyti asociacijos, švietimo įstaigos, švietimo įstaigų steigėjai, kiti juridiniai asmenys. Siūlymai pateikiami ministerijos Personalo skyriui iki gruodžio 31 d. Kandidatai turi pateikti pastarųjų trejų metų kūrybinės veiklos aprašą, nominuojamų darbų pavyzdžius, kitą iliustruojančiąją medžiagą. Premijos skyrimo nuostatus galima rasti ministerijos interneto svetainėje www.smm.lt

Vaikų literatūros premiją 2004 įsteigė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija. Premija teikiama kiekvienų metų balandžio 2 dieną – Tarptautinę vaikų knygos dieną. Premijos laureatais jau yra tapę: poetas Martynas Vainilaitis, rašytojas Vytautas V.Landsbergis, literatūrologas Kęstutis Urba, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Šiaulienė.

L.e.p Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Elona Bagdanavičienė
tel. (8 5) 2743136