BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Švietimo ir mokslo ministras D. Pavalkis dalyvavo naujosios ES mokslo ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pristatyme Sorbonos universitete

Data

2013 12 17

Įvertinimas
0
NT.jpg

Gruodžio 16 d. Sorbonos universitete Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kartu su Europos Komisijos švietimo ir mokslo komisarėmis Androula Vassiliou ir Maire Geoghegan-Quinn bei Prancūzijos Aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų ministre Genevieve Fioraso oficialiai paskelbė naujosios ES programos „Horizontas 2020” startą. 2014–2020 m. ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa patvirtinta Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai.

„Džiugu, kad Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu galėjome sėkmingai užbaigti didelį darbą – laiku paleisti į gyvenimą programą mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“. Ši programa atvers naujas galimybes ne tik mokslininkams, bet ir verslui, skatins aktyvų jų bendradarbiavimą kuriant ir praktikoje diegiant visuomenei naudingas aukštąsias technologijas. Tikimės, kad „Horizontas 2020” padės tvirtą pamatą Europos ateičiai per darbo vietų kūrimą ir ekonomikos augimą“, – sako šį pusmetį Europos mokslo ministrų susitikimams pirmininkaujantis Dainius Pavalkis.

2014–2020 m. programa „Horizontas 2020“ – didžiausia bendroji ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programa iš visų kada nors buvusių. Jos septynerių metų biudžetas – beveik 80 mlrd. EUR. Finansuojant mokslinius tyrimus ir inovacijas pagal „Horizontą 2020“ siekiama stiprinti Europos mokslo ir technologijų bazę. Investicijos taip pat bus orientuotos į inovatyvius produktus bei paslaugas kuriantį verslą.

Europos Komisija jau paskelbė pirmuosius kvietimus dalyvauti finansavimo konkurse pagal ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“. Programos  pirmųjų dvejų metų biudžetas – daugiau kaip 15 mlrd. EUR. Šios lėšos bus investuojamos į Europos žinių ekonomiką ir sprendimus, nuo kurių priklauso žmonių gyvenimo kokybė. 2014–2015 m. numatyta sutelkti dėmesį į veiklą 12 sričių, tarp kurių – sveikatos priežiūra, skaitmeninis saugumas, pažangieji miestai.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius
El.p. [email protected]