BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Švietimo ministras skatina tarpkultūrinį mokyklų bendradarbiavimą

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius dalyvavo Tarptautinės Socrates/Comenius programos pasiekimų sklaidos savaitės atidaryme. „Ši programa įvairių šalių mokyklas sujungia bendriems siekiams, skatina bendrauti ir bendradarbiauti, mokytis kalbų. O svarbiausia, kad praplečia mokinio ir mokytojo pasaulėžiūrą, skatina savarankiškumą, leidžia suvokti ir skatina išlaikyti savąjį tapatumą, pažinti kitų šalių kultūrą ir ypatumus,“ – sakė švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius. Comenius programa, kurią sudaro trys paprogramės – mokyklų partnerystė, stipendijos individualiam mokymuisi bei bendradarbiavimo tinklai – viena populiariausių Socrates veiklų Lietuvoje. Šiuo metu yra vykdomi 89 Comenius mokyklų bendradarbiavimo projektai, kuriuose dalyvauja per 15000 moksleivių ir per 1500 mokytojų iš visos Lietuvos.

A. Monkevičius pabrėžė, kad integruojantis į Europos Sąjungą yra ypatingai svarbu tęsti ir plėsti programą. Todėl jos biudžetas kitais metais didėja 3,5 karto. Tai sudarys galimybę didesniam skaičiui mokytojų ir mokinių pagilinti savo žinias bei gebėjimus.
Dėl ypatingai išaugusio Comenius projektų skaičiaus, šių metų Comenius savaitės renginiai iš sostinės persikėlė į apskričių centrus. Apskrityse bendradarbiaujant su vietos švietimo įstaigomis organizuojami renginiai, kur savo projektinės veiklos rezultatus pristatyto ir patirtimi dalinasi to regiono mokyklos.

Europos Sąjungos programa Socrates jau devynerius metus sėkmingai yra vykdoma trisdešimtyje Europos šalių. Šiais metais Lietuva švenčia dalyvavimo programoje penkmetį.

Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vyriausiasis specialistas Arūnas Malinovskis
tel. (8-5) 274 31 85