BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia teikti kūrinius Vaikų literatūros premijai gauti

Data

2020 12 15

Įvertinimas
0
102.jpg

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia teikti kūrinius, vaikų literatūros kritikos darbus, projektus, skatinančius skaitymą, Vaikų literatūros premijai gauti.

Pretendentus gali siūlyti asociacijos, švietimo įstaigos, savivaldybės, kiti juridiniai asmenys.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriui (adresas A. Volano g. 2, 01124, Vilnius) iki gruodžio 31 d. galima pateikti vaikų literatūros kūrinius, išleistas knygas, skaitymą skatinančius projektus, informaciją apie literatūrines-kūrybines akcijas, publikuotus literatūros kritikos straipsnius ir pan.

Dviejų dalių premija skiriama už nuopelnus vaikų literatūrai ir už nuopelnus vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srityje. Į premiją gali pretenduoti vaikų literatūros rašytojai, kultūros, švietimo darbuotojai, nuveikę reikšmingų darbų populiarindami vaikų literatūrą ir skaitymą. Premija teikiama kasmet, minint Tarptautinę vaikų knygos dieną. Premija už kūrybą vaikams pagal 2020 metų MGL yra 2 340 Eur, o premija už vaikų literatūros sklaidą – 1560 Eur.

Pateiktus kūrinius, skaitymo populiarinimo projektus vertina švietimo, mokslo ir sporto ministro sudaryta komisija, į kurią įeina rašytojai, vaikų literatūros kritikai, mokytojai, ministerijos atstovai. Renkant laureatus, atkreipiamas dėmesys į pastarųjų trejų metų autoriaus darbus vaikų literatūros srityje, meninę ir pedagoginę kūrinių vertę, jų naujumą, originalumą, reikšmę lietuvių literatūrai. Vertinant vaikų literatūros ir skaitymo populiarinimo srities darbus, taip pat atsižvelgiama į pastarųjų trejų metų pretendento darbus.

Šios premijos laureatais yra tapę Vytautas V. Landsbergis, Vytautė Žilinskaitė, Ramutė Skučaitė, Kęstutis Kasparavičius, Violeta Palčinskaitė, Vilė Vėl, Lina Žutautė ir kiti žymūs vaikų literatūros rašytojai, skaitymo skatintojai ir populiarintojai.  

Vaikų literatūros premiją 2004 metais įsteigė Švietimo ir mokslo ministerija. Šia premija norima paskatinti, kad rastųsi daugiau kokybiškų kūrinių vaikams ir paaugliams, taip pat norima įvertinti švietimo, visuomeninių ar privačių įstaigų, asmenų indėlį populiarinant vaikų literatūrą, ugdant estetines, bendražmogiškas ir pilietines vertybes, skleidžiant originalias kūrybos iniciatyvas.

Vaikų literatūros premijos nuostatus rasite ministerijos interneto svetainėje.

Pasiteirauti: Elona Bagdanavičienė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, el. paštas [email protected].

 

 

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. 8 650 22 642

El. paštas [email protected]