BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius: privalome pasirūpinti vaikų interesais

Data

2019 01 21

Įvertinimas
0
ZEN_1200.jpg

Dėl situacijos Žiežmariuose jau sudaryta darbo grupė: Kaišiadorių savivaldybės švietimo padalinio atsakingi specialistai kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM), Pedagoginės psichologinės tarnybos atstovais bendrauja su mokykla, gilinasi į situaciją ir teiks pagalbą ją sprendžiant.

Šiandien švietimo, mokslo ir sporto ministras A. Monkevičius pareiškė, kad situacija Žiežmariuose yra aiškus nederamo metodo ugdant vaikus pavyzdys. Incidente dalyvavusiems vaikams skirta kita lietuvių kalbos mokytoja.

Taip pat ministras pastebi, kad į situaciją reikėtų pažvelgti įdėmiau. „Šiuo atveju pagalba reikalinga ne tik mokiniams, bet ir mokytojui. Negalime nustumti  žmogaus, kuris daugelį metų dirbo gerai. Turime susidaryti aiškų situacijos vaizdą ir suprasti, kad mokyklos bendruomenei reikia stebėti bei matyti savo kolegas, reaguoti ir daryti tai laiku. Manau, kad ši situacija susiklostė dėl to, kad dėmesingumo šiuo atveju pritrūko“, - sakė ministras.

A. Monkevičius pabrėžė, kad mokiniai ir jų tėvai turi nebijoti drąsiai kalbėti ir aptarti tokias situacijas. „Kokybė mokykloje prasideda nuo mikroklimato – pagrindas mokymuisi, žinioms ir visapusiškam asmenybės ugdymui yra teigiama atmosfera ir pozityvūs  santykiai mokykloje“, – sakė ministras.

Nors mokykla nėra tiesiogiai pavaldi ministerijai, ŠMSM kartu su savivaldybe reaguoja į situaciją, aiškinasi įvykio priežastis. Ministerija ieškos būdų, kaip panašių įvykių prevenciją įtvirtinti visoje švietimo sistemoje.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos
Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1229
El. paštas [email protected]