BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Švietimo viceministrai Suomijoje susitiko su šalies aukštojo mokslo ir profesinio mokymo ekspertais

Data

2022 10 03

Įvertinimas
0
IMG-20220928-WA0014.jpg

Švietimo, mokslo ir sporto viceministrai Agnė Kudarauskienė ir Gintautas Jakštas Suomijoje susitiko su šios šalies aukštojo mokslo ir profesinio mokymo ekspertais. Susitikimo metu aptarta Suomijos aukštųjų mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų vertinimo agentūros veikla, dalintasi gerąja praktika.

Su Suomijos Švietimo ministerijos atstovais diskutuota dėl Lietuvos ir Suomijos planų įgyvendinant Europos Tarybos rekomendacijas dėl mikrokredencialų ir individualių mokymosi paskyrų. Taip pat aptartas Suomijos pasirinktas profesinių mokyklų finansavimo modelis, kuriame 30 procentų lėšų yra skiriama už efektyvumą ir kokybę.

„Turėjome progą geriau susipažinti su Suomijos profesinio mokymo ir aukštojo mokslo plėtros institucijų veikla bei aptarti su tuo susijusias šalyje vykdomas reformas. Lietuvoje, kaip ir Suomijoje, turime tikslą stiprinti agentūrų, veikiančių aukštojo ir profesinio mokymo srityje, vaidmenį ir kompetencijas. Vertindami specialistų rengimą bei įgyvendindami reformas, žiūrime į bendrą profesinio ir aukštojo mokslo sistemą, kadangi pokyčiai vienoje iš šių sričių neabejotinai turi įtakos ir kitai“, – sako G. Jakštas.

Vizito metu dalyvauta diskusijoje su Suomijos profesinio mokymo plėtros asociacijos (AMKE) atstovais. Asociacija, vienydama Suomijos profesines mokyklas, siekia stiprinti jų gebėjimą geriau atliepti darbo rinkos poreikius, skatinti tyrimus ir inovacijų plėtrą profesinėms mokykloms bendradarbiaujant su verslu.

Viceministrai taip pat susitiko su Suomijos kokybės vertinimo centro atstovais, lankėsi vienoje didžiausių šalies profesinio mokymo įstaigų.

„Matome, kad didžioji dalis profesinių mokyklų Lietuvoje ir Suomijoje turi vienodai stiprias mokymo bazes. Vis tik profesinis mokymas pastarojoje yra nepalyginamai populiaresnis, tad, lygiuojantis į Šiaurės Europos valstybes, Lietuvoje siekiame dar labiau gerinti profesinio mokymo kokybę, auginti profesinio mokymo prestižą. Produktyvūs pokalbiai su šios srities ekspertais Suomijoje leido pasisemti gerosios patirties“, – sako A. Kudarauskienė.

Susitikimo metu dalintasi ir Lietuvos gerąja praktika. Suomijos profesinio mokymo ekspertai domėjosi Lietuvos švietimo sistema bei kokybės vertinimu, planuojamomis įgyvendinti švietimo reformomis.