BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Tariamasi dėl savivaldybėms skiriamų lėšų švietimo pagalbos specialistams – psichologams, socialiniams, specialiems pedagogams – didinimo

Data

2018 11 23

Įvertinimas
0
tusinukas ir grafikiukas.jpg

Šiandien vykusiame švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės ir Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorės Romos Žakaitienės susitikime apsvarstytos alternatyvos, kaip didinti švietimo pagalbai skiriamą finansavimą. Galutinį sprendimą ketinama priimti kitą savaitę.


„Iki kitos savaitės pradžios atliksime namų darbus, pirmadienį dar planuojamas specialistų sutikimas, iki savaitės vidurio norime priimti tikslius sprendimus, kurie garantuotų savivaldybių poreikius atitinkantį finansavimą, būtiną užtikrinti kokybišką ir visai švietimo bendruomenei prieinamą švietimo pagalbą“, - po susitikimo sakė ministrė Jurgita Petrauskienė.


Savivaldybėms šis klausimas aktualus daugybę metų, susitikime abi pusės kalbėjo, kad jau daugiau nei dešimtmetį švietimo pagalbai skiriamas finansavimas nėra užtektinas, trūksta lėšų  švietimo pagalbos specialistų (psichologų, soc. pedagogų, specialiųjų pedagogų ir kt.) veiklai ir šią situaciją būtina pradėti spręsti.


Nors įstatymas nustato, kad tai yra savivaldybių savarankiškoji funkcija, savivaldybės pačios nepajėgios jos įgyvendinti ir finansuoti savo biudžeto lėšomis.


Kitą savaitę taip pat bus apibendrinti Etatinio koordinavimo grupės siūlymai dėl modelio koregavimo.

 

 

Komunikacijos skyrius
Tel. (8 5) 219 1235
El. p. [email protected]