BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas pasveikino Lietuvą pasiryžus plėsti įtrauktį švietime

Data

2023 02 03

Įvertinimas
0
2.jpg
SMŠM nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ministerijoje priėmė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentą Andrew Parsonsą. 

Susitikime kalbėtasi apie valstybės indėlį siekiant užtikrinti vienodas sąlygas sportininkams su negalia ir be jos, įtraukties principų įgyvendinimą, taip pat tarptautinių organizacijų pozicijos svarbą palaikant Ukrainos sportininkus. 

Ministrė pasveikino Tarptautinio paralimpinio komiteto sprendimą suspenduoti tiek Rusijos, tiek Baltarusijos paralimpinių komitetų veiklą, uždrausti dalyvauti varžybose sportininkams iš šių šalių. 

„Raginu šios tvirtos pozicijos laikytis ir toliau. Vakar su Latvijos, Estijos, Lenkijos ministrais, atsakingais už sportą, suderinome bendrą kreipimąsi į tarptautines sporto šakų federacijas ir Tarptautinį olimpinį komitetą, reikalaudami neįsileisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkų į tarptautines varžybas. Sporte vertybės – labai svarbios, sportas yra stebimas, svarbus žmonėms, per jį mes matome kitas šalis. Todėl sportas negali būti priedanga karo nusikaltimams“, – kalbėjo ministrė.

Ministrė pabrėžė, jog Lietuvos Vyriausybė ryžtingai ir nuosekliai siekia įgyvendinti lygybę sporte. Pasak J. Šiugždinienės, visi sportininkai valstybei yra svarbūs, visų jų pergalės garsina Lietuvą, visi labai daug dirba, tad ir palaikymas iš valstybės turi būti atitinkamas. 

2022 m. Seimas priėmė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtas Sporto įstatymo pataisas, kurios suvienodino ir gerokai kilstelėjo valstybės stipendijas sportininkams su negalia ir jos neturintiems. Prie stipendijų prisidėjo ir valstybės lėšomis užtikrinamomis socialinės garantijos. Šiuo metu stipendijos yra paskirtos 61 sportininkui su negalia. 

Pernai suvienodinti ir valstybės premijų dydžiai turintiems negalią ir jos neturintiems sportininkams bei jų treneriams už tokios paties lygmens laimėjimus svarbiausiose tarptautinėse varžybose.

2023 m. penkių nacionalinių neįgaliųjų sporto organizacijų aukšto meistriškumo programų įgyvendinimui skirta 2 mln. eurų. 
„Sveikinu Lietuvą, pasiryžus plėsti įtraukties švietime principus savo mokyklose. Tai ilgas, sunkus procesas, bet labai svarbus visuomenei ir valstybei. Noriu paraginti, jog pritaikant ugdymą nepamirštumėte ir vaikų su negalia fizinio lavinimo. Šiuos vaikus mokytojai dažnai atleidžia nuo fizinio ugdymas pamokų, bet tai yra neteisinga. Ne visi bus paralimpiečiai, bet judėjimas svarbus kiekvieno savijautai ir vaikai su negalia turi teisę į tai“, – sakė A. Parsonsas. 

Susitikime taip pat dalyvavo Nacionalinės sporto agentūros vadovas Mindaugas Špokas, Lietuvos paralimpinio komiteto vadovas Mindaugas Bilius.