BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


„Turėtume ir toliau plėtoti socialinę partnerystę“, – sako ministrė R.Žakaitienė

Data

2006 01 01

Įvertinimas
0

Gruodžio 15 d. švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė dalyvavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Žemaitijos regiono forume Klaipėdoje. Ministrė buvo pakviesta į atvirą diskusiją-forumą „Socialinis dialogas – sėkmingos švietimo politikos garantas“.

Kreipdamasi į forumo dalyvius, švietimo ir mokslo ministerijos vadovė pasveikino visus susirinkusius, pasidžiaugdama, kad čia susirinko tie, kurie rūpinasi ne tik savimi, bet ir atstovauja savo įstaigoms, profesiniams susivienijimams. Pristatydama kitų metų biudžetą ir planuojamas investicijas švietimo reikmėms, ministrė apžvelgė ir pastarųjų metų Švietimo ir mokslo ministerijos ir LŠDPS bendradarbiavimą, abiejų šalių pasirašytus dokumentus. „Peržvelgus dokumentus galima teigti, kad priimtos rezoliucijos yra savalaikės. Tarp ministerijos ir LŠDPS vyksta labai intensyvus dialogas“, –sakė ministrė R. Žakaitienė.

Susitikime su švietimo darbuotojais, ministrė atsakė į mokytojų klausimus, dalyvavo diskusijoje. „Šiame forume buvo atkreiptas dėmesys į daugelį svarbių dalykų, iškelta opių klausimų. Tikiuosi, kad rasime bendrą kalbą, kartu ieškosime būdų, kaip spręsti problemas“, – išreiškė viltį ministrė.

Pasak R. Žakaitienės, daug klausimų būtų išspręsta greičiau, jeigu jie būtų svarstomi įvairiais lygiais, būtų pasirašoma daugiau kolektyvinių sutarčių mokyklose, darbuotojai su darbdaviais bendrautų konstruktyviai, problemas spręstų ir švietimo įstaigų darbuotojų atstovai, ir darbuotojų vadovai, ir apskričių bei savivaldybių administracijų vadovai.

Švietimo ir mokslo ministrė ragino forumo dalyvius ir toliau bendradarbiauti su ministerija, ieškant problemų sprendimo būdų. „Turėtume diegti demokratiško valdymo principus, derėtų labiau plėtoti socialinę partnerystę – tiek vietinę, tiek regioninę. Tokiu būdu skatinsime susitarimų pasirašymą, derinsime socialinius interesus. Efektyvios partnerystės turime siekti kartu“, – sakė ministrė Roma Žakaitienė.Ieva Tamutytė
Ministro atstovė spaudai
Tel. (8 5) 236 11 28; mob. tel. (8 614) 13 069