BDAR
Close

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Ukrainos sportininkais Lietuvoje besirūpinančioms sporto organizacijoms skirta valstybės parama

Data

2022 11 29

Įvertinimas
0
kirpta ukraina.jpg

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija papildomai skyrė beveik 40 tūkst. eurų šalies sporto šakų federacijų išlaidoms, patirtoms siekiant padėti Ukrainos aukšto meistriškumo sportininkams bei treneriams, iš dalies finansuoti. Tokioms sporto šakų federacijų ir organizacijų išlaidoms ŠMSM šiemet jau buvo skyrusi daugiau nei 81 tūkst. eurų.

Lėšos skirtos 7-ioms organizacijoms. Lietuvos imtynių federacijai skirta 10 tūkst. eurų, beveik 8 tūkst. eurų – Lietuvos irklavimo federacijai. Valstybės parama taip pat skirta Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo, vandensvydžio sporto, skraidančiojo disko, Lietuvos tautinių imtynių federacijoms, Lietuvos beisbolo asociacijai. 

Anksčiau šį rudenį tokios paramos iš valstybės sulaukė Lietuvos plaukimo federacija, Lietuvos teniso sąjunga, lengvosios atletikos, žolės riedulio, rankinio, kultūrizmo ir kūno rengybos bei kyokushin karate federacijos.

„Nuo pirmųjų karo dienų raginome mūsų sporto organizacijas nutraukti visus ryšius su Rusija ir Baltarusija ir skatinome pagal galimybes padėti Ukrainos sportininkams tęsti jų sportinę veiklą pas mus. Dėkojame sporto bendruomenei už principingą poziciją. Turime ginti vertybes sporte, laikytis demokratijos, skaidrumo, sąžiningumo, socialinės atsakomybės ir pagarbos žmogaus teisėms principų“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. 

Valstybės parama federacijoms ir organizacijoms skirta konkurso būdu. Finansuojama dalis išlaidų, kurias šalies sporto organizacijos nuo karo pradžios patyrė padėdamos Ukrainos aukšto meistriškumo sporto komandoms Lietuvoje: rengiant ar dalyvaujant aukšto meistriškumo treniruočių stovyklose ar aukšto meistriškumo sporto varžybose Lietuvoje (inventoriaus nuoma, medicinos ir sveikatos apsaugos paslaugos, dopingo patikros ir tyrimų procedūros ir kt.), Ukrainos sportininkų, juos lydinčių bei aptarnaujančių specialistų, medicinos personalo apgyvendinimo, transporto ir kitos išlaidos.

Su švietimo, mokslo ir sporto ministrės įsakymu galima susipažinti čia: https://bit.ly/3VclPwG