BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta paroda, skirta Meilei Lukšienei

Data

2013 12 13

Įvertinimas
0
unesco 26.jpg

Gruodžio 12 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje atidaryta fotografijų paroda „Mokykla su meile“. Ji skirta Meilės Lukšienės 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

„Šių metų UNESCO minimų sukakčių sąraše – ir žymios Lietuvos pedagogės dr. Meilės Lukšienės vardas. Šalia filosofų Didro ir Kierkegoro, rašytojų Kamiu ir Hesės, kompozitorių Verdi ir Vagnerio. Meilė Lukšienė yra pavyzdys, kiek daug gali nuveikti savo šaliai ir kultūrai įsipareigojęs žmogus. Ji kūrė Lietuvos švietimo sistemą po Nepriklausomybės atgavimo, švietimui suteikė išskirtinę reikšmę valstybės gyvenime. Jos darbai ir požiūris į švietimą kaip visuomenės varomąją jėgą aktualūs ne tik Lietuvai. Meilės asmeninis indėlis moksliškai ir praktiškai įtvirtinant švietimą kaip valstybės kūrimo pagrindą įvertintas UNESCO COMENIUS medaliu“, – atidarydamas parodą sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

UNESCO generalinė konferencija, 2011 m. lapkritį susirinkusi Paryžiuje, habil. dr. Meilės Lukšienės 100-ąsias gimimo metines paskelbė UNESCO 2013-aisiais minima sukaktimi. Parodą parengė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija, remiant Švietimo ir mokslo ministerijai. Fotografijų parodoje „Mokykla su Meile“ pristatomas fotomenininko Ramūno Danisevičiaus darbų ciklas apie lietuviškos mokyklos nūdienos gyvenimą, vaikų laiko atspindžius mokykloje ir šalia jos. 

Su fotografijomis galima susipažinti UNESCO interneto puslapyje www.unesco.lt

 

 

 

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius

Tel. (8 5) 219 12 53

El. paštas [email protected]