BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Už novatorišką kalbų mokymą – „Europos pažymėjimai“

Data

2003 01 01

Įvertinimas
0

Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius už novatoriškus kalbų mokymo ir mokymosi metodikos projektus „Europos pažymėjimais“ apdovanojo penkias Lietuvos švietimo įstaigas.„Mūsų mokyklos pasiekė pačių geriausių kalbų mokymo rezultatų, daug dėmesio skirdamos mokymo kokybei, patraukliai mokymosi aplinkai ir metodikai. Tikiu, kad šios iniciatyvos bus puikus pavyzdys kitoms mokykloms mokant ir mokantis tiek gimtosios, tiek užsienio kalbų“, - sakė A. Monkevičius, sveikindamas nugalėtojus.

„Europos pažymėjimais“ apdovanota Alantos technologijos ir verslo mokykla, Šeduvos vidurinė mokykla, Alytaus „Dzūkijos“ vidurinė mokykla, Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedra, Kelmės „Aukuro“ vidurinė mokykla.

Šiais metais „Europos pažymėjimo“ siekė ir kalbų mokymo projektus pateikė 24 švietimo įstaigos iš įvairių Lietuvos vietų. Dauguma projektų skirti kelioms kalboms, tai pat ir tokioms kaip estų, čekų, suomių, švedų, portugalų. Rengėjai apgailestauja, kad buvo pateiktas tik vienas gimtosios kalbos mokymo projektas.

„Europos pažymėjimai“ teikiami visose Europos Sąjungos valstybėse. Šių pažymėjimų tikslas - skatinti novatoriškus kalbų mokymo projektus ir įvertinti geriausias iniciatyvas, kurios kuria patrauklią mokymosi aplinką, gerina kalbų mokymo ir mokymosi kokybę. Taip pat siekiama supažindinti pedagogus ir mokinius su šiomis iniciatyvomis, raginti plačiau taikyti naujus metodus ir technikas įvairiose kalbų mokymo srityse ir institucijose.

„Europos pažymėjimo“ programa atspindi Europos Sąjungos kalbų politiką - skatinti europiečius išmokti mažiausiai dviejų užsienio kalbų.

Pirmieji penki „Europos pažymėjimai“ Lietuvoje buvo įteikti pernai. Iš viso Europos šalyse šiais pažymėjimais apdovanota 300 kalbų mokymosi iniciatyvų.

Ateityje numatoma plėsti „Europos pažymėjimo“ programą ir rinkti geriausią kiekvienos valstybės kalbų mokytoją ir poliglotą.

Informacijos ir ryšių su visuomene
sektoriaus vadovė Nomeda Barauskienė
tel. (8-5) 274 31 85