BDAR
gdpr

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. "cookies").


Valstybės finansavimas skirtas dar 5-ioms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms

Data

2021 12 06

Įvertinimas
0
pexels-gonzalo-facello-1432039.jpg

Sporto federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų rengiamoms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms finansuoti iš valstybės biudžeto papildomai skirti daugiau nei 94 tūkst. eurų. Jie paskirstyti konkurso būdu, kurį rudenį skelbė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Tai antrasis šįmet ministerijos rengtas konkursas tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms finansuoti. Jame lėšos skirtos Lietuvos teniso sąjungos organizuotam tarptautiniam moterų profesionalių teniso turnyrui „W15 Vilnius Cup“, Nacionalinės slidinėjimo asociacijos vykdytoms Lietuvos kalnų slidinėjimo FIS taurės 1-ojo etapo varžyboms, Jėgos trikovės federacijos rengtam Pasaulio suaugusiųjų, jaunių, jaunimo klasikinio štangos spaudinio čempionatui, Rankų lenkimo federacijos surengtam XXX Europos rankų lenkimo neįgaliųjų sporto čempionatui ir Sambo federacijos rengiamam ir šį savaitgalį vyksiančiam XIV tarptautiniam memorialiniam dr. Pranciškaus Eigmino sambo turnyrui.

Šalies sporto federacijos bei neįgaliųjų sporto organizacijos ministerijos skelbiamame konkurse gali gauti dalinį finansavimą einamaisiais metais vyksiančioms ar jau įvykusioms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms.

Varžybos turi atitikti nustatytas sąlygas: būti įtrauktos į atitinkamos tarptautinės ar kontinentinės sporto šakos federacijos oficialų sporto varžybų kalendorių, būti tokios sporto šakos ar sporto šakos disciplinos, kurios tarptautinė sporto šakos federacija yra pripažinusi Pasaulinį antidopingo kodeksą.

Į dalinį valstybės finansavimą pretenduojančios varžybos turi vykti Lietuvoje ir gali būti skirtos suaugusiųjų, jaunimo, jaunių ir (ar) jaunučių amžiaus grupėms, jas skirstant pagal tarptautinės sporto šakos federacijos amžiaus grupes. Varžybose turi dalyvauti ne mažiau kaip keturių šalių rinktinės komandinių žaidimų sporto šakose, individualiose sporto šakose – ne mažiau kaip aštuonių šalių atstovai.

Minimali vienam projektui skiriama suma siekia 3000 eurų. Ne mažiau kaip 10 proc. nuo numatytos sąmatos projekto įgyvendinimui privalo skirti patys jo vykdytojai. Varžyboms neįvykus, gautas valstybės lėšas privalu grąžinti.

Pirmajame konkurse šįmet vasarą finansavimas buvo skirtas 24 tarptautiniams renginiams. Jiems finansuoti iš valstybės biudžeto skirti 1,2 mln. eurų.

2020 m. tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms finansuoti iš valstybės biudžeto buvo skirta 223 tūkst. eurų.

Su švietimo, mokslo ir sporto ministrės įsakymu Dėl lėšų skyrimo tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms galima susipažinti čia: https://bit.ly/31xynYK

 

Komunikacijos skyrius

El. paštas: [email protected]